„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Młodzieszynie

0
57

Wczoraj policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z kolegami z sochaczewskiej drogówki wzięli udział w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota – Skotnickiego w Młodzieszynie. W akcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, wzięło udział blisko 200 uczniów.

Uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pierwszy z nich nadzorowali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku, którzy przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. Kolejny panel dotyczył RKO czyli resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówili funkcjonariusze naszej bratniej służby – strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Za trzeci panel – dotyczący bezpieczeństwa odpowiedzialni byli mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Uczniowie obejrzeli film, który został podzielony na kilka bloków tematycznych. Jeden z nich dotyczył w bezpieczeństwa na drodze. Dobrze się złożyło, ponieważ na terenie powiatu sochaczewskiego w dalszym ciągu trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas spotkania z dziećmi, policjanci omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami. Mundurowi wyjaśnili, jakie zagrożenia niesie ze sobą zabawa fajerwerkami bez nadzoru osoby dorosłej, a także jakie konsekwencje – i niekoniecznie tylko prawne, może ponieść osoba sięgająca po dopalacze i inne środki psychoaktywne.

Każdy z uczestników imprezy zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota–Skotnickiego otrzymał zestaw zawierający elementy odblaskowe, które prawidłowo używane, z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

AD

foto: KPP Sochaczew/ SP Młodzieszyn