Jesteśmy liderem w oświacie

0
29

58204

12 października 2015 roku w zabytkowej Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Sochaczewski ratusz otrzymał najwyższy z możliwych certyfikatów.

Na uroczystości pojawili się, jak to ujął prowadzący galę prof. Michał Kaczmarczyk, „Liderzy lokalni kreujący politykę edukacyjną w swoich małych ojczyznach w taki sposób, by wciąż stawiać na kreatywność, innowacyjność, wykazywać się odwagą strategiczną, wdrażać rozwiązania nieszablonowe, nierzadko unikalne w skali kraju”. Wśród zaproszonych znaleźli się: odpowiedzialny za sektor sochaczewskiej oświaty wiceburmistrz Marek Fergiński oraz dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Danuta Szewczyk-Kozłowska.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” realizowany jest od 2011 roku, wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Program ma za zadanie promowanie jednostek samorządu terytorialnego, podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty. Komisja Certyfikacyjna pracuje pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a zasiadają w niej autorytety ze środowiska akademickiego.

W tegorocznej, V edycji Programu „Samorządowy Lider Edukacji” Urząd Miasta Sochaczew uzyskał najwyższy certyfikat – Primus. Odebrali go wiceburmistrz Marek Fergiński oraz Danuta Szewczyk-Kozłowska.

– To wyróżnienie z jednej strony jest potwierdzeniem, że dotychczasowe decyzje i podejmowane działania były dobre – powiedział wiceburmistrz Marek Fergiński. – Z drugiej daje motywację do dalszej wytężonej pracy. Trzeba wsłuchiwać się w potrzeby środowiska nauczycieli i jednocześnie pamiętać, że dla tysięcy młodych ludzi z Sochaczewa edukacja jest wstępem do znalezienia się na rynku pracy. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie im jak najlepszego startu. Jak widać to podejście zostało docenione. (s)

„Ziemia Sochaczewska”