Jubileusz 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej

0
50

Stacjonująca w pobliskich Bielicach 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej świętowała jubileusz powstania. Tegoroczną uroczystość, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, ograniczono do mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie, która odbyła się przy ograniczonej liczbie uczestników w piątek, 9 października br.

3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej na terenie Bielic stacjonuje od 2013 roku. Jednostka istnieje 76 lat, jest związkiem taktycznym dziedziczącym tradycje jednostek artylerii przeciwlotniczej z okresu II Rzeczypospolitej. Przeznaczona jest do osłony wojsk i obiektów przed rozpoznaniem i uderzeniami z powietrza przez pilotowe i bezpilotowe środki napadu powietrznego. Dowódcą 3. WBR OP jest gen. bryg. Kazimierz Dyński.

W mszy uczestniczyli żołnierze na czele z dowódcą gen. bryg. Kazimierzem Dyńskim, samorządowcy – starosta Jolanta Gonta i burmistrz miasta Sochaczewa Piotr Osiecki oraz przedstawiciele klasy służb mundurowych z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, wystawiając również poczet sztandarowy.

Mszę św. odprawił ks. mjr kan. Władysław Włodarczyk. Po mszy złożono kwiaty pod umieszoną na budynku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą tablicą upamiętniającą 100-lecie powstania wojsk obrony powietrznej. Starosta wraz z burmistrzem wręczyli Dowódcy 3. WBR OP list gratulacyjny oraz okolicznościowy upominek.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Foto. Miasto Sochaczew

.