Jubileusz pełen dobrych wiadomości

0
56

Na dzisiejszym jubileuszu 25-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej, oprócz wielu życzeń i gratulacji, padły też ważne deklaracje. Jedną z nich była zapowiedź przekazania działki pod nową siedzibę placówki.

Zacznijmy jednak od informacji, że od 1 lipca organem prowadzącym dla WTZ nie jest już Spółdzielnia Inwalidów „Jutrzenka” a łódzkie Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja – Ty – My”. Od kilku miesięcy fakt zakończenia działalności przez „Jutrzenkę” budził obawy co do istnienia WTZ. W szukanie partnera dla sochaczewskiej placówki zaangażował się samorząd powiatowy, czego efektem jest dalsze jej funkcjonowanie.

Druga dobra wiadomość jest taka, że burmistrz Sochaczewa, starosta powiatu oraz prezes stowarzyszenia „Ja – Ty – My” podczas uroczystości podpisali list intencyjny dotyczący przywrócenia Ogólnopolskich Zawodów Osób Niepełnosprawnych. Tę popularną imprezę sportowo-rehabilitacyjną, organizowaną przez stowarzyszenie działające przy SI „Jutrzenka”, zarzucono kilka lat temu, ale jak widać ciągle żyje ona we wspomnieniach mieszkańców i władz miasta oraz powiatu. We wrześniu przyszłego roku zawody mają ponownie zagościć na Orkanie.

Kolejna ważna informacja, którą podczas uroczystości jubileuszowej potwierdziła starosta Jolanta Gonta, jest taka, że powiat przekaże na rzecz stowarzyszenia „Ja – Ty – My” działkę pod budowę nowej siedziby WTZ. Teren o powierzchni 900 metrów kw. znajduje się przy Pasażu Duplickiego, zaraz za siedzibą SCK w Chodakowie. Ta wiadomość wywołała burzę braw, bo osoby, które choć raz odwiedziły Warsztat Terapii Zajęciowej wiedzą, w jak trudnych warunkach on pracuje.

Trzeba przyznać, że, jak na jeden jubileusz, dobrych wiadomości WTZ przyjął sporo. Pełną relację z uroczystości zamieścimy w najbliższym wydaniu „Ziemi Sochaczewskiej”.