Jubileusz pożycia małżeńskiego – Diamentowe i Złote Gody

0
327

„Tylko serce czyste, może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości,jakim jest małżeństwo”
Jan Paweł II

Diamentowe Gody, Złote Gody , – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60, 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.
Trzynaście par małżeńskich z terenu gminy Młodzieszyn świętowało w czwartek 31 sierpnia 2017 r. Jubileusz Sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.
Byli to Państwo: Edward i Janina Mikołajewscy, Mieczysław i Irena Sobieraj.
Jubileusz Pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego świętowali Państwo:
Ryszard i Wiesława Bryńscy, Henryk i Zofia Szymerscy, Franciszek i Zofia Orlińscy, Lech i Marianna Wieczorek, Włodzimierz i Jadwiga Brzezińscy, Stanisław i Barbara Świetliccy, Józef i Stanisława Pińkowscy, Ryszard i Irena Basior, Stanisław i Jolanta Jasińscy, Wacław i Danuta Kacprzak, Jan i Jadwiga Gorsiak.
Państwo Sobieraj i Państwo Gorsiak nie uczestniczyli w tej uroczystości ze względu na stan zdrowia zostali odznaczeni w domu.
Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami.
Wójt gminy Monika Pietrzyk i radna Rady Gminy Joanna Kisiołek złożyły dostojnym jubilatom gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania oraz życzyły zdrowia, szczęścia, pomyślności i jeszcze długich lat życia spędzonych razem.

Następnie wójt gminy dokonała uroczystego aktu dekoracji medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilatom wręczono odznaczenia, listy gratulacyjne, kwiaty i słodkości. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana. Jubilatom zaśpiewano uroczyste 100 LAT. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.
Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetniła swym koncertem Joanna Rolewska śpiewając utwory Anny German.
Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.

.