Jubileuszowa FeTA w Lesznie

0
37

Nasi artyści ze Szkolnego Koła Teatralnego wzięli udział w Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA 2016, który odbył się 18 maja już po raz dwudziesty. Był to wspaniały jubileusz Festiwalu, którego organizatorem jest SOSW w Lesznie. W Gościńcu Julinek miało miejsce prawdziwe święto twórczości artystycznej szkolnictwa specjalnego.

Z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie organizatorów i okazało się, że równie serdecznie zostaliśmy powitani. Od wielu lat jesteśmy wiernymi uczestnikami FeTy, wystawiamy nasze spektakle co roku – przyjeżdżaliśmy na ten festiwal jeszcze w czasach, gdy odbywał się w Warszawie, w SOSW przy ul. Osowskiej. Opiekunki naszego koła, panie Renata Firlej i Iwona Głowiesa, zostały wyróżnione i uhonorowane dyplomami uznania za organizowanie edycji teatralnych Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych. Cieszymy się, że praca naszych uczniów i nauczycieli jest doceniana w środowisku, że to, co robimy, jest ważne nie tylko dla nas.

W tym roku zaprezentowaliśmy w Lesznie nowe przedstawienie pt. „Śnieżka”. Spektakl został żywiołowo przyjęty przez publiczność, zaś jury w swej ocenie podkreśliło wartość współczesnej formy przedstawienia, duże zaangażowanie aktorów i ciekawy pomysł na scenariusz. Otrzymaliśmy wiele nagród rzeczowych, wśród których znalazł się bogaty zestaw rekwizytów i pomocy przydatnych w pracy teatru szkolnego.

Bardzo dziękujemy organizatorom za miłe i gościnne przyjęcie, za hojność, poczęstunek i przede wszystkim za wyjątkową i serdeczną atmosferę, którą tworzą zawsze dla wszystkich uczestników FeTy.

Aktorzy z naszego Koła Teatralnego zasłużyli na gratulacje za bardzo udany występ. Mogą być dumni ze swojego sukcesu. Wielką radość sprawiła im również niespodzianka – spotkanie z aktorką Katarzyną Glinką, możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z gwiazdą serialu „Barwy szczęścia” oraz otrzymania zdjęcia z autografem!

Serdecznie gratulujemy całej obsadzie „Śnieżki”! A byli to (w kolejności alfabetycznej)Paulina Brodowicz, Piotr Brodowicz, Mikołaj Grajek, Weronika Jaskółka, Renata Leszczyńska, Dariusz Lisicki, Natalia Pabiańczyk, Dawid Sylwestrzak, Sylwia Sylwestrzak, Ewelina Zielińska. Życzymy wielu dalszych sukcesów!

Zespół Szkół Specjalnych