Julia coraz szybsza….kolejne udany starty KM Aktywni Sochaczew

0
16

23 stycznia 2021 roku w Toruniu odbył się ogólnopolski miting lekkoatletyczny. W zawodach Klub Maratończyka Aktywni Sochaczew reprezentowany był przez juniorki – Julię Skomiał w biegu na 60 metrów i Weronikę Krzemińską w pchnięciu kulą 3 kilogramową. Start obydwu zawodniczek można uznać za bardzo udany, a w przypadku Julii nawet znakomity.

Julia nie zwalnia tempa znakomicie rozwija się w sprincie. Tydzień temu cieszyliśmy się z rekordu życiowego, a nowy start przyniósł kolejny wynik życiowy, znakomity rezultat 8.04. Wynik sprzed niespełna 6 dni poprawiony aż o 0,20 sekundy. Uzyskany rezultat dał Julii zdecydowane zwycięstwo w serii biegowej. Ostatecznie zakończyła ogólnopolskie zawody na 10 pozycji w gronie 42 zawodniczek.

Jak na razie nasza wspólna praca idzie zgodnie z planem. Poprawiamy wyniki, coraz bardziej realne staje się złamanie „magicznej” bariery 8 sekund. (Całkiem możliwe że nastąpi to w najbliższych startach). Wyniki uzyskiwane przez Aktywną zawodniczkę plasują ją wysoko w juniorskiej (U18) statystyce 60 metrów. Mamy nadzieję (i tak też mierzymy) że szczyt formy nadejdzie na Mistrzostwa Polski Juniorów które odbędą się w połowie lutego. Pracy przed nami sporo bo choć wynik już wyśrubowany to widać jeszcze rezerwy – szczególnie w odcinku startowym.

Druga nasza reprezentantka Weronika Krzemińska zajęła 11 miejsce w pchnięciu kulą 3 kilogramową. Uzyskany rezultat 9.02 jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie i słabszym od rekordu życiowego tylko o 8 centymetrów.  Dla miotaczki reprezentującej KM Aktywni Sochaczew pchnięcie kulą to tylko zimowe oderwanie od koronnej konkurencji jaką jest rzut młotem, więc wynik można uznać za bardzo dobry.

Nasza ekipa działa bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Osoby/firmy które chciałyby dodatkowo wspomóc działającą sekcję młodzieży KM Aktywni Sochaczew prosimy o przelanie dowolnej kwoty na konto klubu 72 1240 1822 1111 0010 3799 6896 – tytułem „wpłata na sekcję młodzieżową”.

Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie do dofinansowań wyjazdów na zawody, opłat startowych, sprzętu treningowego lub pomogą w dofinansowaniu obozu sportowego.

Do współpracy zapraszamy również firmy małe i duże zainteresowane reklamą w zamian za zakup sprzętu sportowego dla zawodników. Kontakt mailem: ezimny1981@gmail.com .

Emanuel Zimny

www.emekwbiegu.blogspot.com

.