Już ponad tysiąc dzieci z wyprawką

0
34

Od 1 lipca można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach programu „Dobry Start”. Przez pierwszy miesiąc można to było robić wyłącznie w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia ratusz przyjmuje również wersje papierowe. Na konta mieszkańców trafiły już pierwsze wypłaty.

„Dobry Start” to  300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych, uczących się, jest to 24. rok życia). Wniosek o jego przyznanie złożyć może matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka.

Sochaczewianie bardzo chętnie korzystali z możliwości przesłania go do ratusza online. Zrobić można to np. poprzez bankowość elektroniczną. Zajmuje to kilka minut, a potwierdzenie złożenia otrzymamy na adres mailowy. Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM tylko w dniu 1 lipca wpłynęło 312 wniosków, 2 lipca – 180 wniosków elektronicznych zaś 3 lipca – 102 wnioski o świadczenie. Przez cały lipiec do ratusza wpłynęło łącznie 1511 wniosków. Równolegle z przyjmowaniem wniosków ruszyły wypłaty świadczeń. Do 31 lipca wypłacano  świadczenia „Dobry Start” dla blisko 1,1 tysiąca dzieci na łączną kwotę 323 700,00 zł

Od 1 sierpnia można składać wnioski w wersji papierowej, do chwili obecnej złożono ich niecałe 50 – mówi naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Joanna Kamińska. – Przypominam, że w tym roku nie składamy wniosku o świadczenie z programu 500 +. Wyjątki stanowią sytuacje w których nasza sytuacja rodzinna uległa zmianie, np. urodziło nam się dziecko. Wnioski o kontynuację wypłat z tego programu mają być składane od lutego 2021 r. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.