Kacper wywalczył brąz

0
10

20 i 21 października w Rybniku odbyły się mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w judo. Wzięło w nich udział pięciu zawodników UKS-Orkan Judo Sochaczew oraz jeden reprezentant Sochaczewskiego Centrum Sportów Walki.

W turnieju w każdej wadze startowało około 30 zawodników, którzy miesiąc wcześniej przeszli eliminacje w swoim regionie.

Z klubu Orkan-Judo do turnieju finałowego zakwalifikowało się pięciu zawodników. Wielki sukces odniósł Kacper Wątkowski, który w wadze do 50 kg zdobył brązowy medal. Warto dodać że to już drugi medal Kacpra indywidualnych mistrzostw Polski młodzików, rok temu zdobył krążek w wadze do 46 kg. Kacper gładko doszedł do półfinału wygrywając trzy walki, w tym dwie przed czasem. W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Juvenii Wrocław, z którym wygrał w poprzednim roku. Do walki o brązowy medal Kacper wyszedł bardzo zdeterminowany i w ciągu 16 sekund pokonał swojego przeciwnika. Kolejny medal pokazuje, że Kacper cały czas jest w ścisłej czołówce Polski.

W tej samej wadze walczył Jan Jesiołowski, który także bardzo dobrze się zaprezentował, wygrał trzy walki i zdobył wysokie punktowane siódme miejsce. W wadze do 46 kg walczył Oliwier Grzeszczak, który uplasował się na dziewiątym miejscu. Kamil Lis odpadł w eliminacjach. W wadze do 55 kg Bartosz Ambroży zajął 12. miejsce.

W turnieju wystąpił także Eryk Zdanowski, reprezentujący   Sochaczewskie Centrum Sportów Walki. Po stoczeniu pięciu walk (trzy wygrane, dwie przegrane) zajął ostatecznie piąte miejsce w kategorii wagowej do 50 kg.