Kampus OU jest w stanie wysokiej gotowości z powodu aktywnego strzelca

Aktualizacja: 22:57 Departament Policji Uniwersytetu Oklahomy wyjaśnił sytuację, anulując ostrzeżenie o „aktywnym strzelcu”.

Departament Policji OU twierdzi, że strzelca lub ofiary nie zostały zlokalizowane, pomimo wcześniejszych zgłoszeń od służb ratowniczych.

KFOR będzie pracować nad wyjaśnieniem niejasności w sprzecznych raportach.

Aktualizacja 22:42 Rzecznik Patrolu Autostrady Oklahomy mówi KFOR, że kampus jest bezpieczny. W piątek wieczorem nie będzie konferencji prasowej.

Na terenie kampusu rozmieszczono silne siły policyjne.

Aktualizacja: 22:32 Ostatni tweet z University of Oklahoma z prośbą o pozostanie w domach. Urzędnicy OU twierdzą, że nie znaleźli jeszcze dowodów na strzelaninę, ale nie opuścili miejsca zdarzenia.

Z miejsca zdarzenia odlatuje policyjny helikopter.

Aktualizacja: 22:24 Pojawiają się sprzeczne informacje.

Urzędnicy University of Oklahoma nie zgłosili żadnych ofiar i nie znaleźli żadnych dowodów. Jednak pierwszy ratownik potwierdził, że jedna osoba została postrzelona w brzuch. Obecny na miejscu producent KFOR rozmawiał z członkiem Oklahoma Highway Patrol, który twierdzi, że został postrzelony mężczyzna.

Teraz pojawiają się doniesienia, że ​​incydent ten może stać się sensacją.

Swatting ma miejsce, gdy ktoś składa fałszywe zgłoszenie organom ścigania, co skutkuje dużą obecnością policji na miejscu zdarzenia.

Niektórzy twierdzą, że podczas robienia zdjęć używają poppersów.

Trwa pełne śledztwo.

Aktualizacja: 22:14 KFOR twierdzi, że jeden z ratowników został postrzelony, a inni ratownicy twierdzą, że padło wiele strzałów.

KFOR pracuje nad potwierdzeniem z urzędnikami OU. Nie potwierdzili tego i obecnie nie mają dowodów na istnienie strzelca ani ofiar.

Aktualizacja: 21:53 – Lub Wysłano ostrzeżenie o „aktywnym strzelcu”

Lub Na koncie Campus Safety na Twitterze czytamy: „OUPD bada możliwą strzelaninę w kampusie Normana. Unikaj obszaru South Oval. Schronisko w miejscu.”

Zdjęcie dzięki uprzejmości KFOR, kampus OU

Norman, Oklahoma. (KFOR) – Lub Ostrzeżenie zostało wysłane do wszystkich w kampusie, że był „aktywny strzelec”.

Według lub kampus Konto bezpieczeństwa na Twitterze, OU-Norman Emergency, napisało na Twitterze: „W Van Vleet Oval jest aktywny strzelec. Podejmij działania natychmiast. Uciekaj, schowaj się. Walka!”.

Zdjęcie dzięki uprzejmości KFOR, kampus OU

Kliknij tutaj, aby wyświetlić kamerę kampusu OU.

READ  Meta została ukarana grzywną w wysokości 414 milionów dolarów po tym, jak praktyki reklamowe zostały uznane za nielegalne w świetle prawa UE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *