Karnawał z Cameratą

0
34

Niedzielny wieczór 23 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie upłynął w iście karnawałowym stylu. Na sali widowiskowej z koncertem zatytułowanym   „Carnevale!” wystąpiła orkiestra kameralna Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego. W repertuarze, jak na karnawał przystało, znalazły się walce i tanga, choć nie zabrakło również fokstrota, charlestona czy samby. Orkiestra zagrała jak zawsze w świetnym stylu, co doceniła publiczność na koniec nagradzając muzyków owacją na stojąco.

Koncert rozpoczął się muzyką filmową. Uważni słuchacze z pewnością rozpoznali znane motywy z takich filmów jak: „Polskie drogi”, „Noce i dnie”, „07 zgłoś się” czy „Stawka większa niż życie”. W wykonaniu orkiestry zabrzmiały one znakomicie, harmonijnie i nastrojowo, przez co rozkołysały publiczność, która wypełniła salę widowiskową do ostatniego miejsca.

Dalsza część niedzielnego wieczoru z Cameratą oparła się głównie na melodyjnych walcach i energetycznych, zmysłowych sambach, które podkreśliły karnawałowy charakter koncertu. Publiczność usłyszała takie kompozycje jak: „Espana Waltz”, „Merci Paris”, „Ole Guapa” czy „Tea for two”. Wszystkie zachwycały klarownym, czystym brzmieniem, które przyjemnie rozpływało się po sali. Choć nikt nie odważył się wyjść na parkiet, to nogi niejednej osobie rwały się do tańca. Zwłaszcza przy świetnym wykoknaniu „Original Charlston”.

Zaskakujący okazał się koniec koncertu. Muzycy zagrali „Super Truper” zespołu Abba, nadając utworowi zupełnie nowe, świeże brzmienie. W kuluarach, po koncercie można było usłyszeć opinie, że w aranżacji orkiestry utwór ten zabrzmiał o wiele lepiej niż dobrze znany wszystkim oryginał.

Tego wieczoru, wśród znakomitych muzyków zgromadzonych na scenie, wspaniale zaprezentował się dyrygent orkiestry Artur Komorowski. Nie tylko bezbłędnie poprowadził orkiestrę, ale też z dużą dozą humoru i scenicznym wdziękiem nawiązał bliski kontakt z publicznością. Jego błyskotliwe uwagi niejednokrotnie wzbudziły wśród widowni salwy szczerego, serdecznego śmiechu.

Bezsprzecznie warto było wybrać się tego wieczoru do SCK i posłuchać Cameraty na żywo. Ci, którzy się na to zdecydowali, w wyśmienitych nastrojach opuszczali salę po koncercie, dopytując o kolejne występy sochaczewskich muzyków. Najbliższy odbędzie się 29 marca. Tym razem usłyszymy orkiestrę Camerata Mazovia w kameralnym wydaniu.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem.