Karnawał z Cameratą

0
42

Porywające samby, taneczne tanga i walce w wykonaniu muzyków orkiestry kameralnej pod batutą Artura Komorowskiego – tak w minioną niedzielę, w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie, uczciła karnawał Orkiestra Kamaralna Camerata Mazovia grając przed publicznością, która wypełniła salę widowiskową po brzegi. Gościnnie wystąpili soliści: Natalia Kułach (wokal) i Adam Nacewicz (tenor) oraz tancerze z Zespołu Tanecznego Abstrakt w choreografii Moniki Osieckiej-Jaworskiej. Muzycznie, w fantastyczny sposób, zaznaczyli swoją obecność na scenie skrzypaczka i koncertmistrz orkiestry Oliwia Królak oraz grający na ksylofonie Paweł Gubała. Publiczność była zachwycona. Swój entuzjazm wyrazili również zaproszeni goście: m.in. poseł Maciej Małecki i naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Joanna Niewiadmoska-Kocik.

Koncert Karnawałowy Cameraty Mazovii to drugi z cyklu jubileuszowych koncertów z okazji 15-lecia istnienia orkiestry przewidzianych na ten rok. Podobnie jak Koncert Noworoczny zachwycił sochaczewską publiczność. Camerata Mazovia wraz z dyrygentem Arturem Komorowskim, kolejny raz potwierdziła, że mamy w naszym mieście muzyczną perłę.

Repertuar niedzielnego koncertu był ambitny, a muzycy sochaczewskiej orkiestry poradzili sobie z nim znakomicie. Fantastycznie tego wieczoru zagrała Oliwia Królak. Liryczna wersja Czardasza uzupełniona dźwiękiem jej skrzypiec była zachwycająca. Brawurowe O solo mio tenora Adama Nacewicza długo było oklaskiwane przez sochaczewską publiczność, a utwór Sway w wykonaniu Natalii Kułach, rozkołysał widownię. W utworze Erinnerunga n Zirkus Renz w brawurowym solo ksylofonowym wystąpił Paweł Gubała. Podkreślić należy również obecność na scenie tancerzy z Zespołu Tanecznego Abstrakt, którzy w kilku utworach czarująco podkreślili taneczny charakter repertuaru niedzielnego koncertu.

Całość występu orkiestry okraszona była dowcipnymi zapowiedziami dyrygenta orkiestry Artura Komorowskiego, który przybliżał publiczności historię powstania poszczególnych utworów. Na koniec Camerata Mazovia zagrała sambę, która została skomponowana specjalnie dla orkiestry przez Adama Manijaka. I tradycyjnie już nie obyło się bez bisu.

 

Koncert Karnawałowy Cameraty Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego

Soliści: A. Nacewicz (tenor), N. Kułach (wokal), O. Królak (skrzypce), P. Gubała (ksylofon)

Taniec: Zespół Abstrakt w choreografii M. Osieckiej-Jaworskiej

Scenografia: M. Wasilewska

Wizualizacje: G. Ibadullayev

Dźwięk: M. Śliwiński

Oświetlenie: P. Rutkowski

 

Jubileuszem orkiestry zainteresowała się TVP3 Warszawa. Wczoraj gośćmi programu Warszawski Dzień byli dyrygent i kierownik artystyczny orkiestry Artur Komorowski oraz inspektor orkiestry Magdalena Franaszek-Niewiadomska. Rozmowę, po przewinięciu audycji do 36 minuty, można obejrzeć tu: https://warszawa.tvp.pl/33852168/warszawski-dzien

 

 

Najbliższe koncerty Cameraty:

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów z okazji jubileuszu: 15-lecia Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA. Sochaczewska orkiestra kameralna trzy najbliższe koncerty zagra w kilku kościołach na terenie powiatu sochaczewskiego. Wstęp wolny.

31.03.2019, godz. 18.00 – Koncert Kameralny w kościele p/w św. Alberta w Karwowie

28.04.2019, godz. 19.00 – Koncert Symfoniczny w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie

10.05.2019, godz. 19.00 – Koncert Papieski w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim

Informacje o kolejnych koncertach będą na bieżąco podawane na stronach internetowych: cameratamazovia.pl i sck.sochaczew.pl oraz w mediach społecznościowych.

.