Karwowo wybierze swojego radnego

0
32

60725

28 lutego odbędą się wybory uzupełniające do sochaczewskiej Rady Miasta. Do urn pójdą mieszkańcy osiedla Karwowo.

Przypomnijmy, że 30 października br. Sylwester Zdzieszyński złożył rezygnację z mandatu radnego, a ponieważ w 2014 roku rajców wybieraliśmy w okręgach jednomandatowych, zachodzi konieczność ponownego przeprowadzenia wyborów w okręgu nr 7. Kilka dni temu wojewoda mazowiecki podpisał zarządzenie w tej sprawie wskazując, że głosowanie odbędzie się w niedzielę, 28 lutego, w godzinach 7.00-21.00.

W czasie wyborów samorządowych w 2014 roku okręg nr 7 obejmował następujące ulice: BARTNICZA, BATALIONÓW CHŁOPSKICH, BŁAWATKOWA, BRZOZOWA, CHABROWA, CHŁODNA, DEWAJTIS, GAWŁOWSKA od nr 30 do nr 46A parzyste, od nr 47 do końca, GRZYBOWA, JAWOROWA, KARWOWSKA, KASZTANOWA, KONWALIOWA, KORALOWA, LAZUROWA, MALINOWA, MEDYCZNA, NADRZECZNA, ONUFREGO ZAGŁOBY, PERŁOWA, PORZECZKOWA, RADIOWA, RÓWNOLEGŁA, RUMIANKOWA, RYBNA od nr 14 do nr 18A parzyste, od nr 19 do końca, SPACEROWA, SPOKOJNA, ŚW. BRATA ALBERTA, TĘCZOWA, WODNA, WRZOSOWA, ZAMKOWA, ZIELEŃCZA, ŹRÓDLANA.

Od lat wyborcy z tego okręgu głosują w Środowiskowym Domu Samopomocy, przy ul. Zamkowej 4 a.

Konieczność przeprowadzenia ponownego głosowania wynika z faktu, że od 2014 roku radnych miasta wybieramy w okręgach jednomandatowych. Sochaczew podzielony jest na 21 okręgów i w każdym z nich mieszkańcy wskazują tylko jednego przedstawiciela w radzie. Wcześniej, zanim samorządy objęto jednomandatowymi okręgami wyborczymi, Sochaczew dzielił się na cztery okręgi, a wybierano w nich od 5 do 6 radnych. W sytuacji, gdy radny rezygnował lub tracił mandat, na jego miejsce wchodził kolejny kandydat z listy tego samego ugrupowania z największą liczbą głosów. JOW-y zmuszają ratusz do przeprowadzenia całej procedury wyborczej w okręgu nr 7 od nowa. Trzeba powołać miejską komisję wyborczą (do 4 stycznia), obwodową komisję wyborczą nadzorującą głosowanie (do 7 lutego), przygotować lokal, karty do głosowania, stosowne obwieszczenia, dać komitetom czas na wskazanie swoich kandydatów (do 19 stycznia) i przeprowadzenie kampanii.

Urząd Miasta Sochaczew

 

60726