Kawhi Leonard z Clippers, u którego zdiagnozowano rozdartą łąkotkę: jaki jest jego potencjalny harmonogram powrotu do zdrowia?

U gwiazdy Clippers Kawhi Leonard zdiagnozowano rozdarcie łąkotki w prawym kolanie, podają źródła ligowe. Atletyczny. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Leonard przegapił ostatnie trzy mecze przegranej Phoenix w pierwszej rundzie z Los Angeles.
  • W pierwszych dwóch meczach zdobywał średnio 34,5 punktu, 6,5 zbiórki i 6,0 asyst w 40 minut na mecz.
  • Leonard kontuzjował to samo kolano w play-offach w 2021 roku, a później przeszedł operację naprawy, co kosztowało go sezon 2021-22.

AtletycznyNatychmiastowa analiza:

Co to oznacza dla Clippers

Leonard czekał dwa lata na powrót do NBA po sezonie po przejściu operacji naprawy zerwanego prawego ACL, który wykluczył go z postseason 2021. To smutne, że Leonard zmaga się z kolejną poważną kontuzją kolana, delikatnie mówiąc.

Oczywiście inni powiedzieli więcej niż mniej. Byłoby śmieszne, gdyby ktokolwiek oczekiwał, że Leonard, który również miał do czynienia z tendinopatią mięśnia czworogłowego uda, będzie grał przez tego rodzaju kontuzję. Paul George, zajmujący się kontuzją prawego kolana, powiedział, że ci, którzy myśleli, że Leonard usiadł, „atakowali jego postać”, powtarzając wyjaśnienie zespołu, że Leonard został kontuzjowany w pierwszym meczu serii i grał przez kontuzję w meczu 2. .

Clippers od dawna nie mówią zbyt wiele o powadze kontuzji Leonarda aż do końca sezonu. Skręcone kolano dwa lata temu okazało się zerwanym ACL, które wymagało operacji. Teraz „zwichnięte prawe kolano” Leonarda to rodzaj urazu, który zwykle goi się miesiącami.

Najlepszym scenariuszem jest to, że Leonard będzie gotowy do wznowienia gry w koszykówkę w ciągu jednego do dwóch miesięcy, co pozwoli mu spędzić większość lata na przygotowaniach do następnego sezonu. Ale ponownie pojawią się pytania o jego zdolność do gry w sezonie 2023-24, gdy jego kolano zareaguje na odpowiednie leczenie. — Murraya

Historia

Po wygraniu meczu 1 za 38 punktami Leonarda, Clippers walczyli z Suns w meczu 2 z jego 31 punktami, ośmioma zbiórkami i siedmioma asystami. Bez Leonarda w ostatnich trzech meczach LA nie miało odpowiedzi na gwiazdy Phoenix, Devina Bookera i Kevina Duranta, którzy zdobyli średnio 37,2 i 28,4 punktu w serii.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo - The New York Times

31-letni Leonard rozegrał 50 meczów w latach 2022-23, kiedy powoli wraca do zdrowia po kontuzji prawego kolana, której doznał podczas półfinałów Konferencji Zachodniej w lipcu 2021 roku.

Współgwiazda Clippers, George, opuścił całą pierwszą rundę z powodu kontuzji kolana. W marcu skręcił prawe kolano.

George opuścił 43 mecze w sezonie 2021-22 z powodu kontuzji łokcia. Bez dwóch gwiazdek przez większą część sezonu Clippers osiągnęli bilans 42-40.

Leonard nie rozegrał więcej niż 60 meczów w sezonie od sezonu 2016-17. Rozpocznie trzeci rok swojego czteroletniego kontraktu w sezonie 2023-24 i ma opcję gracza o wartości 48 milionów dolarów w sezonie 2024-25.

Lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Mark J. Repilas / USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *