Kenijska policja rozpoczęła ekshumację szczątków z cmentarzy podejrzanych o kult chrześcijański

(CNN) Kenijska policja ekshumowała ciała 21 osób uważanych za wyznawców chrześcijańskiego kultu, który wierzył, że jeśli umrą z głodu, pójdą do nieba.

Policja w pobliżu nadmorskiego miasta Malindi rozpoczęła ekshumację ciał w piątek i tego dnia znalazła siedem ciał. W sobotę odzyskali 14 kolejnych ciał, powiedział Reuterowi w niedzielę detektyw Charles Kamau.

„Ten straszliwy smród na naszym sumieniu powinien nie tylko dać najsurowszą karę sprawcom zbrodni na tak wielu niewinnych duszach, ale także wprowadzić surowe ograniczenia (w tym samokontrolę) do każdego kościoła, meczetu, świątyni czy synagogi. Idąc dalej – powiedział minister spraw wewnętrznych Githure Kindiki.

Powiedział, że cały 800-hektarowy las, w którym znaleziono pochówki, został zapieczętowany i uznany za miejsce zbrodni.

Na początku tego miesiąca policja uratowała 15 członków Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, którzy tam modlili się. Cztery z nich zmarły przed dotarciem do szpitala – poinformowała policja.

Przywódca kościoła, Paul Mackenzie, został aresztowany po otrzymaniu informacji, że znajdują się tam płytkie groby należące do co najmniej 31 wyznawców Mackenziego.

Lokalne media, powołując się na źródła policyjne, podały, że McKenzie odmawiał jedzenia i picia podczas pobytu w areszcie policyjnym.

READ  James O'Keefe, założyciel Project Veritas, zwolniony przez zarząd - Rolling Stone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *