Kiermasz świąteczny w hotelu Chopin już w tę niedzielę

0
40

Zapraszamy wszystkich ceniących sobie tradycje bożonarodzeniowe oraz rękodzieło na VI kiermasz świąteczny „Boże Narodzenie na Mazowszu”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Hotel Chopin.

Tegoroczna, szósta edycja, odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 grudnia w sali balowej hotelu, przy ul. Traugutta 21, w godzinach 10.00 – 15.00.

Kiermasz, który promuje lokalnych artystów i twórców, jest doskonałym miejscem, by zaprezentować swoje dzieła mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, liczymy zatem, że w tym roku będzie podobnie.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę imprezę promocyjno-wystawienniczą. Będzie to okazja nie tylko do podziwiania rękodzieła i wyrobów świątecznych, ozdobnych, ale być może zakupu upominków świątecznych dla najbliższych.

Swoje wyroby zaprezentuje około 80 wystawców z powiatu sochaczewskiego, ale też powiatów ościennych – z Błonia, Warszawy, Otrębus, Skierniewic, Łowicza, Ciechanowa, Mińska Mazowieckiego, Słubic, Starych Babic, Grodziska Mazowieckiego, Łącka, Milanówka. Mamy bardzo dużo lokalnych wystawców z powiatu sochaczewskiego. Oni też zaprezentują swe rękodzieło.

W tym roku będą również z nami podopieczni naszych powiatowych placówek: uczniowie Zespołu Szkół w Erminowie, Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza.

Ozdoby świąteczne będą też sprzedawać podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Będzie też sochaczewska drużyna harcerska i Warsztat Terapii Zajęciowej.

Produkty, które będzie można m.in. nabyć to ozdoby i stroiki świąteczne, dekoracje, bombki, anioły, krasnale, choinki, świece, produkty z papieru czy filcu oraz wykonane metodą dequpage, wyroby szydełkowe, ozdoby z mchu, zabawki materiałowe dla dzieci, obrusy, serwety, biżuteria, soki z Tęczowego Ogrodu a także produkty z miodu, będą pierniki i inne wyroby cukiernicze. Będą także wyroby ceramiczne a także obrazy, wyroby z drewna i metaloplastyki. Będzie można zakupić oryginalne kartki świąteczne.

Na wszystkich tradycyjnie przygotowana zostanie prezentacja i degustacja potraw świątecznych a to ok. godz. 12.00 i 14.00. Jak zawsze smaczne potrawy przygotowane przez kuchnię hotelu Chopin.

Będzie wspólne kolędowanie. Kiermasz można odwiedzać w godzinach 10.00-15.00. Uroczyste otwarcie ok. 10.30 oraz wspólne kolędowanie samorządowców a po nich wystąpi młodzież z nauczycielami z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie i wykonamy wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy.

Po raz drugi przyznany zostanie puchar starosty dla najatrakcyjniejszego stoiska świątecznego. Rok temu otrzymały go podopieczne z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. To konkurs dla wystawców – jego rozstrzygnięcie nastąpi ok. godz. 12.00.

Impreza jest bezpłatna, wstęp wolny dla każdego. Na parterze jest szatnia, można z niej skorzystać.

A po kiermaszu od godz. 15.00 w imieniu burmistrza Piotra Osieckiego i pani starosty zapraszamy na plac Kościuszki na wspólne rodzinne kolędowanie. Oraz najmłodszych na spotkanie ze świętym Mikołajem. Pracownicy Urzędu Miasta i jednostek podległych w tym Sochaczewskiego Centrum Kultury przygotowali moc atrakcji, m.in. konkursy na najdłuższy łańcuch. Na plac Kościuszki zapraszamy od godziny 15.00

Zapraszamy na świąteczną niedzielę, 10 grudnia do hotelu Chopin.