Kim jest Fairleigh Dickinson, zawodnik numer 16, który pokonał Purdue?

Męska drużyna koszykówki z Fairleigh Dickinson University, prywatnej szkoły dojeżdżającej do pracy w Teaneck, NJ, osiągnęła w zeszłym sezonie wynik 4-22. Trzech jego najlepszych zawodników i trener rywalizowali w II lidze. A Rycerze, którzy grają w Konferencji Północno-Wschodniej, nawet nie wygrali swojego turnieju konferencyjnego, tytułu, którego zwykle potrzebują, aby dostać się do turnieju NCAA.

Mimo to Fairleigh Dickinson zajął drugie miejsce w turnieju mężczyzn, zajmując 16. miejsce, wygrywając 63-58 z Purdue w pierwszej rundzie w piątek. (W 2018 roku najwyżej rozstawiona Wirginia przegrała z University of Maryland w hrabstwie Baltimore. W rozgrywkach kobiet 16. rozstawiony Harvard pokonał Stanforda nr 1 w 1998 roku).

„Kocham naszych chłopaków – są twardzi, zadziorni, grają po swojemu” – powiedział po zwycięstwie trener pierwszego roku Fairleigh Dickinson, Tobin Anderson. „To było niewiarygodne. Zaszokowaliśmy świat i nie mogło się to przytrafić wspaniałej grupie facetów, wspaniałych fanów, mojej rodzinie, całej tej sprawie.

Kim więc są ci ludzie i jak wielka to sprawa?

Po dziewięciu latach nauki w St. Thomas Aquinas College w Sparkle, NY, Anderson został zatrudniony przez Fairleigh Dickinson, zespół Division II w Teaneck, NJ, który liczy mniej niż 8000 uczniów.

Anderson zastępuje Grega Herendę, który został zwolniony po sezonie z czterema zwycięstwami, w którym FDU zajął dziewiąte miejsce w Konferencji Północno-Wschodniej. Anderson przywiózł ze sobą trzech swoich graczy do Fairleigh Dickinson: strażników Demetriusa Robertsa i Granta Singletona oraz napastnika Seana Moore’a, który zdobył 19 punktów przeciwko Purdue w piątkowy wieczór w swoim rodzinnym mieście Columbus w Ohio.

„Człowieku, czułem się niesamowicie, ponieważ naprawdę nie sądziłem, że będziemy tutaj w tym sezonie” — powiedział Moore, który trafił ogromną prostą trójkę, dając swojej drużynie prowadzenie 61-56. Jeszcze minuta.

Mierzący 6 stóp 4 Moore, 5 stóp 8 Roberts (z Mount Vernon w stanie Nowy Jork) i 5-9 Singleton (z Sumter w Karolinie Południowej) nie są obcy March Madness. Pod rządami Andersona św. Tomasz z Akwinu wygrał trzy proste turnieje konferencji East Coast i trzykrotnie występował w 1/8 finału w turnieju Division II NCAA Men’s Tournament.

READ  Kolejne trzęsienie ziemi o sile 6,3 miliona w Turcji i Syrii wywołuje panikę

Roberts uważa, że ​​trio złożyło w tym sezonie oświadczenie na temat jakości graczy pochodzących z II ligi.

„Naprawdę nie widzę różnicy między DII a DI”, powiedział na początku tego miesiąca.

Rycerze mogą nie być w turnieju NCAA w tym roku ze względu na brak kwalifikacji Merrimack College. Merrimack pokonał u siebie FDU 67-66, aby wygrać mecz o mistrzostwo Konferencji Północno-Wschodniej, ale nie kwalifikuje się do turnieju, ponieważ jest w czwartym roku z Division II do Division I.

Okres przejściowy jest powszechnym, ale czasami napiętym problemem w lekkiej atletyce uczelni, kiedy uniwersytety zgadzają się zawiesić rozgrywki posezonowe, ponieważ budują swoje obiekty i inną infrastrukturę, aby spełnić wymagania ich nowej dywizji.

„Wierzę, że posuwając się naprzód, zrobi się coś w najlepszym interesie dzieci, ponieważ to, co robisz przez cztery lata, usuwa całe życie dziecka z równania” – powiedział trener Merrimack Joe Gallo. aż do meczu o tytuł konferencji.

Merrimack zakończył sezon z passą 14 meczów.

Czy Fairleigh Dickinson może być kolejnym Świętym Piotrem? Jego gracze z pewnością w to wierzą i Purdue prawdopodobnie tak uważa. Boilermakers byli zdenerwowani rok temu, kiedy mały St. Peters został wyeliminowany w 1/8 finału z Jersey City w stanie New Jersey.

Teraz, rok później, dwaj inni przegrani z Jersey – nie. 15 nasion Princeton i nie. 16 rozstawionych FDU – ma trzy połączone zwycięstwa w turniejach NCAA. a Fairleigh Dickinson znajduje się 13 mil od St. Peters.

Jednak Fairleigh Dickinson ma przed sobą długą drogę, aby dorównać całej konkurencji, którą gospodarze St Peter’s. Zespół dotarł do 8. rundy w zeszłym sezonie, zanim został wyeliminowany przez Karolinę Północną.

READ  Fairleigh Dickinson, rzadko występujący w turnieju NCAA, zdenerwował Purdue w szoku

Rycerze należą do kilku średnich programów, które często lubią sprawdzać się w starciu z dużymi szkołami. FDU przegrało w tym sezonie z Loyola-Chicago, Pittsburgh i St. Peter’s, ale pokonało St. Joseph of the Atlantic 10 Conference i Columbia of the Ivy League.

Ta gra, zwycięstwo hrabstwa Baltimore w University of Maryland nad Wirginią w 2018 roku, ogólny ranking turnieju, było dalekie od piątkowej wygranej z Fairleigh Dickinson.

Zasadniczo była to kompletna porażka, 74-54. Znaczna część drugiej połowy była świętem dla Retrieverów, którzy biegali po boisku.

W tamtych czasach zespół ds. mediów społecznościowych UMPC słynął z dowcipnych żartów, Zwłaszcza na Twitterze. Piątkowy wieczór zakończył się pamiętnym momentem z „Simpsonów”.

Przypis: UMBC przegrało ten pojedynek z Kansas State w meczu drugiej rundy.

Oczywiście te rzeczy mogą być subiektywne, ale należy argumentować, że zwycięstwo Fairleigh Dickinson nad Purdue może zostać uznane za największe zdenerwowanie w historii turnieju. W przeciwieństwie do UMBC w 2018 roku, FDU był bez zwycięstwa w pojedynku konferencyjnym i opuścił pierwszą czwórkę, potrzebując zwycięstwa, aby awansować do 1/8 finału.

UMBC zakończyło zwycięstwo z Wirginią z ogromną przewagą, ale był to 20-punktowy deficyt. Fairleigh Dickinson miał 23 punkty dla Purdue.

Według KenPom.com Rycerze, ze średnią wysokością 6 stóp i 1 cm — zajmują 363. miejsce z 363 drużyn — są najniższą drużyną w Dywizji 1. Purdue przedstawiał 7-stopowego i 4-metrowego Zacha Eddy’ego, pretendenta do tytułu narodowego gracza roku.

Rycerze zmierzą się w niedzielę z 9. w tabeli Florida Atlantic.

Trener Florida Atlantic, Dusty May, powiedział: „Wiem, że grają naprawdę ciężko i są pewni siebie.„ To będzie świetny mecz”.

READ  NCAA zakazuje kobiecych obręczy w Miami za naruszenie związane z NIL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *