Kinga i Kasia z Iwaszkiewicza laureatkami konkursu „Wydajemy własną książkę”

15 maja 2019 roku, na zakończenie tygodnia bibliotek, poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu  „Wydajemy własną książkę”. Organizatorem konkursu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia W Sochaczewie. Celem  corocznego konkursu jest kształtowanie kultury czytelniczej i twórczej aktywności, pobudzenie wyobraźni, podjęcie próby samodzielnej twórczości literackiej, ilustratorskiej oraz edytorskiej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania, regionem.

Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie reprezentowały w tegorocznej edycji: Kinga Majczak z klasy drugiej LO służb mundurowych oraz Katarzyna Majorek z klasy pierwszej technikum ekonomicznego. Dziewczyny zmierzyły się z tematem „(…) zaczęło się na dworcu w Sochaczewie” gdzie sochaczewski dworzec kolejowy/autobusowy/ miał być tłem, miejscem w którym wydarzyła się jakaś historia, przygoda, rozpoczęła się znajomość, pasja, miłość, zrodziły się życiowe plany…  .

Miło nam poformować, ze w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce w konkursie zajęła Kinga Majczak a trzecie Katarzyna Majorek. Gratulujemy!

.