KU NIEPODLEGŁOŚCI w Kinie za Rogiem

0
16

Kino za Rogiem w Teresinie oraz Teresiński Ośrodek Kultury zapraszają na filmowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Na początek najmłodsi widzowie kina w Teresinie podczas bajkowego poranka pełnego niespodzianek przygotują dla naszego kraju wyjątkowe kartki jubileuszowe z życzeniami dla wszystkich Polaków!

 

O godzinie 16.00 odbędzie się ostatni pokaz z cyklu „Rzeczpospolita Filmowa”, podczas którego widzowie spotykali się na darmowych seansach najbardziej wartościowych polskich filmów. Prelekcje i dyskusje przygotowywali uczestnicy stowarzyszenia historycznego „Teresin – nasze korzenie”.

Podczas tego ostatniego pokazu zaprezentujemy dwie etiudy filmowe stworzone w ramach akcji „Niepodlegli 2018”. Jest to projekt, w którym wzięli udział mieszkańcy Teresina i okolic, którzy stworzyli krótkie filmiki powiązane z tematem niepodległości. Dzieci podczas wakacyjnych warsztatów zastanawiały się, czym są dla nich hasła Polska, Ojczyzna i Patriotyzm. Seniorzy postanowili symbolicznie upamiętnić zdobycie przez
Polek prawa do głosowania, co też miało miejsce równo sto lat temu.

Na zakończenie filmowych przeżyć przygotowaliśmy premierowy pokaz najbardziej oczekiwanego filmu tego roku – „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego o godzinie 18.00 na ekranie Kina za Rogiem w Teresinie.
Bilety w cenie 8 zł.

 

Kolejny weekend upłynie pod znakiem kina grozy („Zło we mnie”, „13 grzechów”)oraz seansów dla dzieci: spektakularnego filmu Stevena Spielberga „BFG: Bardzo fajny gigant” oraz premierowego w pokazu filmu
animowanego „Rock dog. Pies ma głos!”.

W ostatnią niedzielę listopada przypomnimy zabawną animację dla dzieci „Misiek w Nowym Jorku” i po raz drugi pokażemy dramat Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”.
Bilety w cenie 5 i 8 zł.
Szczegóły w załączonym repertuarze, na stronie internetowej Teresińskiego Ośrodka Kultury oraz na fanpage-u kina.