KINO ZA ROGIEM w lutym

0
34

Co będzie można zobaczyć w lutym w Kinie za Rogiem w Teresinie?

„Jaskiniowiec” to animowana propozycja dla dzieci, gdzie zobaczymy walkę pomiędzy plemieniem z epoki kamienia łupanego a plemieniem z epoki brązu. O ich przywództwie na Ziemi ma zdecydować… wynik meczu piłki nożnej (sobota 8 lutego i  niedziela 23 lutego o godzinie 16.00, bilety
8 zł).

„Paddington 2” to kontynuacja przygód uroczego misia w czerwonym kapeluszu, który w każdym napotkanym człowieku umie znaleźć dobro (niedziela 9 lutego i sobota 22 lutego o godzinie 16.00, bilety 8 zł).

Podczas „Walentynkowego cyklu filmowego” zobaczymy trzecią część bardzo lubianej komedii „Planeta singli” (sobota 8 lutego o godzinie 18.00, bilety 8 zł) oraz najnowszą, znakomicie obsadzoną komedię Kingi Dębskiej
„Plan B” (niedziela 9 lutego, godzina 18.00, bilety 8 zł).

Włoski dramat „Piranie”, oparty na powieści Roberta Saviano film Claudia Giovannesiego to szokujący obraz młodego pokolenia neapolitańczyków – dzieci, dla których nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżycie kolejnego dnia (sobota 22 lutego, godzina 18.00, bilety 8 zł).

W ramach pokazu „Wieczór z dokumentem: Polaków portret własny” zobaczymy dwa filmy dokumentalne. „Happy Olo: pogodna ballada o Olku Dobie” to obraz zarażającego optymizmem jednego z najwybitniejszych polskich podróżników, który swoim życiem zaświadcza, że młodość nie kończy się po osiemdziesiątce.

Film Adeli Kaczmarek „Janka” to intymny portret Janiny Ochojskiej – założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej. Film łączący zdjęcia dokumentalne, rysunkową animację oraz unikatowe materiały archiwalne opowiada jej historię począwszy od momentu, kiedy jako mała dziewczynka zachorowała na polio. Janka została astronomem, jednak dzięki nieoczekiwanym podróżom i poznanym ludziom odkryła swoje prawdziwe powołanie.
„Wieczór z dokumentem” w niedzielę 23 lutego o godzinie 18.00, bilety 8
zł.

„Kino na piątkę” czyli dzień seansów w promocyjnej cenie 5 zł wypada w lutym nie inaczej jak w sobotę 29 lutego!
Z tej okazji zapraszamy na bajkowy poranek pełen niespodzianek pod hasłem „Ale buty – 29 luty!!!”. Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia z okazji obchodzonego raz na cztery lata dnia i wykonamy do nich wyjątkowe ramki!

O godzinie 16.00 zabawny film animowany „Kaczki z gęsiej paczki”, gdzie poznamy gąsiora Benka, który pod wpływem różnych okoliczności będzie zmuszony zastąpić tatę małych kaczątkom.

O godzinie 18.00 biograficzny dramat muzyczny „Dotknij nieba” o oczyszczającej mocy przebaczenia i pojednania z piękną muzyką w tle.

Zapraszamy w lutym do kina za Rogiem w Teresinie!

.