Klimat świąt w fotografii

0
88

Aż 15 nagród i wyróżnień przyznano w ósmej edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”, skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. J. W. Garbolewskiego w Sochaczewie.

Wielu z nas wyjątkowe chwile związane z okresem Bożego Narodzenia utrwala na fotografiach. Z myślą o nich kilka lat temu powstał świąteczny konkurs. Można przesyłać zdjęcia z samych świąt w domu, spotkań świątecznych organizowanych w szkole czy też ukazać różne oblicza świętego Mikołaja. Jest też kategoria nawiązująca do Bożego Narodzenia w okolicy, gdzie można zrobić zdjęcia m.in. iluminacji i dekoracji na ulicach, placach czy w kościołach. Wszystko – jak nazwa wskazuje w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

W konkursie fotograficznym w tej edycji udział wzięło 18 szkół, nadesłano łącznie 49 zdjęć. W tym roku należało wszystkie fotografie wydrukowane dostarczyć do szkoły. Nie były przyjmowane te nadesłane drogą elektroniczną. Prace trzech uczniów zostały zdyskwalifikowane (1 praca przysłana właśnie przez e-mail, dwie natomiast po terminie).

Wzorem lat poprzednich w tym roku w jury zasiedli: Tomasz Ertman, nauczyciel z ZS CKP, fotograf oraz Jakub Wasilewski, fotograf i Anna Syperek, reprezentująca współorganizatora konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, które to ufundowały m.in. nagrody dla uczniów. Prace były oceniane w czterech – świątecznych kategoriach i w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Nie we wszystkich przyznano miejsca na podium, w niektórych nie było żadnego miejsca bądź tylko samo wyróżnienie.

Z ramienia szkoły za przygotowanie konkursu odpowiadała jego pomysłodawczyni – Ewa Chaber. Nagrodę w konkursie ufundowała także dyrektor placówki Julia Jakubowska. Jedno z wyróżnień przyznała też indywidualnie Ewa Chaber od świetlicy i otrzymała je Ola Badurowicz ze Szkoły Podstawowej w Paprotni, jako najmłodszej uczestniczki konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się tuż przed feriami, 6 lutego w świetlicy ZS CKP w Sochaczewie. A nagrody najlepszym uczestnikom wręczały Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie oraz Julia Jakubowska, dyrektor ZS CKP.

 

Wyniki

SZKOŁY PODSTAWOWE

kategoria „Boże Narodzenie w mojej rodzinie”

I miejsce: Aleksandra Minoga – Szkoła Podstawowa w Paprotni

Wyróżnienie:

Aleksandra Szybka – Szkoła Podstawowa w Paprotni

Marta Dębowska – Szkoła Podstawowa w Kozłowie Szlacheckim

Joanna Szydlik – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie

 

kategoria „Wyjątkowość Świąt w mojej okolicy”

brak nagrody

 

kategoria Różne oblicza św. Mikołaja”

I miejsce: Aleksandra Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Gawłowie

Wyróżnienie: Martynyshyn Yuliia – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie

 

kategoria: „Klimat świąt w mojej szkole”

Wyróżnienie: Maja Zielska – Szkoła Podstawowa w Trersinie

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

kategoria „ Boże Narodzenie w mojej rodzinie”

I miejsce: Wiktoria Zobaczyńska – LO im. F. Chopina w Sochaczewie

II miejsce: Aleksandra Jaworska – Zespól Szkól im Jarosława Iwaszkiewicza

III miejsce: Martyna Gołębiowska – Zespól Szkół w Teresinie

Wyróżnienie: Julia Boryszewska – ZS CKP Sochaczew

 

kategoria „Wyjątkowość świąt w mojej okolicy”

I miejsce: Jakub Symon – Zespół Szkół w Teresinie

II miejsce: Miłosz Cieślak – Zespól Szkół w Erminowie

Wyróżnienie: Albert Kujawa – Zespól Szkół w Erminowie

 

kategoria „Klimat świąt w mojej szkole”

Wyróżnienie: Bartosz Mróz- Zespół Szkół w Teresinie

 

kategoria „Różne oblicz św. Mikołaja”

brak nagrody

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.