Klub Nauczyciela po nowemu

0
38

Z początkiem września w Sochaczewskim Centrum Kultury nastąpiły małe zmiany organizacyjne. Połączone zostały dwie sekcje: Integracji Społecznej oraz Edukacji i Klubu Nauczyciela. Teraz funkcjonować będą jako całość pod nazwą – Sekcja Integracji Społecznej i Klubu Nauczyciela. Kierownikiem nowo powstałej sekcji jest Jolanta Kawczyńska. Koordynatorem Klubu Nauczyciela został Piotr Milczarek, z którym o obecnej ofercie programowej i planach na najbliższy czas rozmawia Iza Strzelecka.

W nowym sezonie artystycznym została panu przyznana funkcja koordynatora Klubu Nauczyciela, mieszczącego się w SCK przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego. Czy w związku z tym możemy spodziewać się zmian w ofercie programowej?
Większość propozycji z poprzedniego sezonu zostanie utrzymana. Są to zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc nie ma powodu, żeby z nich rezygnować. Mam tutaj na myśli zajęcia szachowe, ognisko muzyczne, studio wokalne, pracownię rękodzieła, czy naukę języka angielskiego. Nadal funkcjonować też będzie Chór Nauczycielski Vivace. Natomiast zmieni się nieco formuła Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Perełki”, który zawiązał się ponad dwa lata temu. Teraz będzie to chór, w którym śpiewać będą wyłącznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.
Oferta skierowana jest do uczniów klas 1-3, w których razem z wychowawcami planuję zorganizować spotkania informacyjne, a w dalszym etapie castingi. Dzięki temu będziemy mieć możliwość dostrzec u dzieci talent muzyczny już na etapie wczesnoszkolnym i odpowiednio spożytkować ich potencjał. Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć na koncertach, które planowane są z okazji świąt Bożego Narodzenia, Dnia Dziecka czy Dni Sochaczewa. Myślę, że nie zabraknie też kilku mniejszych okazjonalnych występów.

Czy wśród dotychczasowych zajęć pojawią się jakieś nowości?
Planujemy stworzyć zespół wokalno-instrumentalny z udziałem osób dorosłych. W związku z tym zapraszamy osoby w wieku 18+, śpiewające bądź grające na różnych instrumentach, które chciałyby rozwinąć u nas skrzydła. Będziemy tworzyć własną muzykę, chociaż w repertuarze nie zabraknie też coverów. Nie będziemy ograniczać się do konkretnego stylu muzycznego, ale chcemy, żeby była to muzyka ambitna. Drugą nowością w naszej ofercie są warsztaty kreatywne „Nie tylko dla nauczycieli”. Tematyka tych zajęć będzie bardzo szeroka, gdyż chcemy oprzeć je na różnych dziedzinach sztuki, takich jak muzyka, teatr czy taniec. Chciałbym również wprowadzić zajęcia survivalowe z nauki przetrwania, które mogłyby odbywać się w ramach letnich i zimowych warsztatów artystycznych. Jest to na razie tylko pomysł, ale mam nadzieję, że uda się go wcielić w życie.

Okazuje się, że oferta Klubu Nauczyciela jest w tym roku bardzo szeroka. Można jeszcze zapisywać się na zajęcia?
Nabór trwa cały czas. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w naszych zajęciach. Uważam, że ofertę mamy bardzo ciekawą. Dodam, że wszystkie zajęcia prowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem,    specjaliści
w swoich dziedzinach.

Zanim został pan koordynatorem Klubu Nauczyciela, prowadził pan zajęcia wokalne w SCK przy ul. Chopina. Czy pana podopieczni z Chodakowa mogą liczyć na to, że zajęcia w tamtej siedzibie zostaną utrzymane?
Nadal będę prowadził indywidualne lekcje śpiewu rozrywkowego dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w Chodakowie w ramach Studia Wokalnego. Kontynuować będziemy też zajęcia wokalne Estrady Dziecięcej Open Day Junior, której koordynatorem jest Jolanta Kawczyńska oraz projekt Open Day, koordynowany przez Monikę Osiecką-Jaworską. Projekty te są oparte na ścisłej współpracy wielu instruktorów Sochaczewskiego Centrum Kultury. W tym sezonie artystycznym nie będzie inaczej. Niedługo ogłosimy terminy castingów. Niewykluczone, że w tym roku odbędą się w formie online. Wszystkie informacje podawane będą na bieżąco na stronie internetowej i fanpage’u Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję i zapraszam wszystkich chętnych do zapisywania się na nasze zajęcia. Nabór wciąż trwa.