Kochamy muzykę

0
36

Niedzielny występ zespołu Blues Fellows Swingin Band zakończył I Sochaczewski Festiwal Jazzowy. Publiczność przyzwyczajona do muzycznych spotkań, również tym razem tłumnie przybyła. Zajęte były nie tylko krzesła przed sceną, ale także wszystkie ławki na placu Kościuszki. Co więcej, zdarzały się osoby, które przybyły na koncert z własnymi składanymi krzesełkami.

Letnie festiwale – najpierw folklorystyczny, później jazzowy – pokazały, że sochaczewianie kochają muzykę. Zwłaszcza w przypadku jazzu mnożyły się wątpliwości, czy w Sochaczewie znajdą się miłośnicy tego gatunku muzyki. Okazało się, że nie tylko disco polo przyciąga tłumy. Frekwencja na festiwalach pokazała, że w muzyce szukamy różnorodności, a sochaczewska publiczność potrafi docenić dobre granie.

Teraz czekamy do przyszłych wakacji na kontynuację zainaugurowanych w tym roku festiwali. Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, zapewnia, że wejdą one na stałe do kalendarza miejskich imprez.

 

 

Blues Fellows,  dokładnie Blues Fellows Swingin’ Band utworzono w 1983 roku z byłych muzyków zespołów dixielandowych, takich jak np. Old Timers, Prowizorka Dżez Będ oraz Vistula River Brass Band. Jego oficjalnym debiutem był występ na Old Jazz Meeting w Warszawie w 1984 roku. Grupa ta przygotowuje specjalne programy estradowe dla zróżnicowanych odbiorców, znana jest również ze swojej działalności dydaktycznej. Z zespołem współpracowali pianiści Wojciech Groborz, Andrzej Jagodziński i Mieczysław Mazur. Gościnnie z Blues Fellows śpiewały Ewa Konarzewska i Anna Panas W 1986 roku z wokalistką Anną Panas zespół nagrał płytę długogrającą (LP) Blues Fellows (PolJazz PSJ-156), na której znalazły się m.in. takie utwory, jak: Don’t Get Around Much Anymore (muz. Duke Ellington), Opus 5 (muz. Fryderyk Chopin), Do You Know What It Means To Miss New Orlean (muz. Lou Alter), Buddy Bolden Blues (muz. Maciej Zembaty).

Aktualny skład Blues Fellows jest następujący: Ewa Konarzewska (wokal), Wojciech Milewski (trąbka), Ireneusz Kozłowski (kontrabas), Marek Kucharski (saksofon), Bogdan Ignatowski (banjo, gitara), Jerzy Więckowski – perkusja.