Kolejna sesja w gminie Sochaczew

0
30

Uczestniczenie w sesji Rady Gminy Sochaczew to przyjemność. Jeśli ktoś nie wierzy, proszę odwiedzić najbliższe posiedzenie i przekonać się na własnej skórze. Wszystko przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Obrady idą sprawnie i jeśli pojawia się jakieś pytanie, to jest to pytanie merytoryczne, które szybko znajduje swoją odpowiedź. Widać, że kolejno pojawiające się uchwały były wcześniej starannie przygotowane.

Tak właśnie wyglądały obrady 28 października 2015 roku. Przegłosowano uchwałę dotyczącą obniżenia średniej ceny skupu żyta. Jednogłośnie. Potem uchwalono stawki od nieruchomości. Jednogłośnie. Następnie podatki od środków transportu. Także jednogłośnie. W podobny sposób podjęto uchwały dotyczące opłaty targowej oraz zmian w Uchwale Budżetowej. Ten ostatni punkt trwał trochę dłużej, bo sekretarz gminy musiała odczytać jedenaście decyzji wojewody, które summa summarum dołożyły do budżetu gminy trochę ponad 100 000 zł.

Potem jeszcze kilka słów radnych i sołtysów, którzy dziękowali za utwardzenie dróg oraz uwaga o niewłaściwym oznakowaniu, które wójt Mirosław Orliński od ręki obiecał poprawić.

Tak mogłaby wyglądać sesja w każdej gminie.

Poniżej szczegóły podjętych tego dnia uchwał:

Uchwala_2016_nieruchomosc

Uchwala_2016_transport

Uchwala_podatek_rolny_na_2016r.

UCHWALA_W_SP._OPLATY_TARGOWEJ_2016_R.

 

PG