Kolejne prawo jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości

0
50

Dzisiaj policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 27–letniemu mieszkańcowi województwa podkarpackiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h. Oprócz utraty dokumentu uprawniającego do jazdy, pirat drogowy został ukarany wysokim mandatem karnym.

Dzisiaj policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość na drodze W577 w miejscowości Karłowo w gminie Iłów. W pewnym momencie zauważyli pojazd, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 131 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą Volkswagena Golfa siedział 27–letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem karnym.

Przypominamy!

W przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka Dzik