Kolejne targi pracy za nami

0
61

Jak co roku sochaczewski Powiatowy Urząd Pracy zorganizował targi skierowane do pracodawców, bezrobotnych oraz osób, które rozważają zmianę pracy. W czwartek 25 kwietnia w sali balowej Hotelu „Chopin” swoje oferty zatrudnienia prezentowało około 20 firm z całej Polski.

Na uwagę zwraca różnorodność branż i zawodów które spotkać można było na targach. Firmy odzieżowe, budowalne, kosmetyczne, sektor przemysłowy oraz agencje pracy to tylko część wystawców, z których oferty można było skorzystać.

Nie da się ukryć, że obecne targi nie mają wiele wspólnego z tymi, które odbywały się kilka lat temu. Stopa bezrobocia znacząco spadła i wynosi w naszym powiecie obecnie niewiele ponad 6 proc. Dla porównania w roku 2003 wynosiła ona ponad 18 proc., a w roku 2009 ponad 10 proc. Nic wiec dziwnego, że osób zainteresowanych poszukiwaniem pracy jest coraz mniej. Poprawę sytuacji gospodarczej podkreślił otwierając targi wicestarosta Tadeusz Głuchowski. Zauważył, że nadal istnieje grupa osób poszukujących zatrudnienia, a wydarzenia takie jak to mają dodatkowy walor – integrują środowisko pracodawców i pracowników, którzy mają możliwość w jednym miejscu porównać oferty i zapoznać się ze specyfiką lokalnego rynku.

Zmiany zauważają również przedsiębiorcy. Właściciel Grupy Aljeka Jerzy Kaczor podkreślił w rozmowie z nami, że jego firma stawia na ciągły rozwój, a jednym z jego elementów jest budowanie zaplecza w postaci profesjonalnej kadry. Aljeka w planach ma inwestycje, które skutkować mogą zwiększeniem liczby etatów. Dlatego też, patrząc perspektywicznie, stworzenie bazy osób mogącej wzmocnić szeregi firmy leży w jej interesie.

.