Kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków

0
274

Policjanci z Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego zatrzymali w ostatnim czasie dwie kolejne osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Przypominamy! Posiadanie środków odurzających jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Sochaczewscy operacyjni podejrzewali, że dwaj mieszkańcy Sochaczewa mogą posiadać środki odurzające. W obu przypadkach ich przypuszczenia potwierdziły się. Pierwszy z nich to 19–letni mieszkaniec Sochaczewa. Nieumundurowani funkcjonariusze zatrzymali go na obrzeżach miasta. Podczas przeszukania znaleziono u niego kilka torebek z marihuaną. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzień później w ręce operacyjnych wpadł również 59–letni mieszkaniec miasta. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli u niego marihuanę i amfetaminę. On również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. On również odpowie za posiadanie środków odurzających. Grożą mu 3 lata za kratkami.

Są to już kolejni mieszkańcy powiatu sochaczewskiego, którzy zostali wpadli na posiadaniu narkotyków. W ubiegłym tygodniu operacyjni zatrzymali 32–latka, którego podejrzewali o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Łącznie zabezpieczono ponad 140 gramów amfetaminy. Kolejny mieszkaniec Sochaczewa został zatrzymany tym razem przez dzielnicowych. Liczący na uniknięcie odpowiedzialności 19–latek, na widok umundurowanych funkcjonariuszy próbował wyrzucić narkotyki.

Policja jeszcze raz przypomina! Posiadanie nawet małej ilości narkotyków jest karalne. Przepisy karne ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jasno mówią, że za posiadanie mogą grozić nam trzy lata pozbawienia wolności.