Kolizja trzech pojazdów z promilami w tle

0
42

Policjanci zatrzymali 31–letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji z innymi pojazdami. Wcześniej stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem na skrzyżowaniu ul. Harcerskiej z Brukową kierowca pojazdu marki Renault Megane nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w Hondę Civic, która została wepchnięta na Peugeota. Kierowcy szybko wysiedli ze swoich aut, by pomóc mężczyźnie siedzącemu za kierownicą Renault. Od razu wyczuli od niego alkohol.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości wszystkich kierowców. Okazało się, że mężczyzna, który poruszał się pojazdem marki Renault Megane miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z systemu wynikało, że 30–letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego ma zatrzymane prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik