Komisja Etyki Izby Reprezentantów wszczyna dochodzenie w sprawie George’a Santosa

Komisja Etyki Izby Reprezentantów ogłosiła w czwartek, że wszczęła dochodzenie w sprawie republikańskiego kongresmana Jorge Santosa z Nowego Jorku, którego kłamstwa na temat jego pochodzenia i pytania dotyczące finansów jego kampanii zostały poddane analizie.

Pan. Dochodzenie obejmie kilka obszarów, w których Santos jest oskarżony o wykorzystywanie finansowe lub seksualne. Pan. Komisja stara się ustalić, czy Santos nie ujawnił właściwie informacji o swoich ujawnieniach finansowych w swojej Izbie Reprezentantów, naruszył federalne przepisy dotyczące konfliktu interesów lub zaangażował się w inne nielegalne działania podczas swojej kampanii w Kongresie w 2022 r., podała komisja w oświadczeniu. Pan. Zbada również zarzuty niewłaściwego zachowania seksualnego ze strony przyszłego doradcy Kongresu, który krótko pracował w biurze Santosa.

Reprezentujący obszary Long Island i Queens, Mr. Santos, Powiedział na Twitterze Nie chciał dalej komentować, mówiąc, że „w pełni współpracuje” z dochodzeniem.

We wtorek 10-osobowy organ, podzielony równo między Republikanów i Demokratów, głosował na pana. Ruch rozpoczął się, gdy najwyżsi członkowie panelu, Republikanie i Demokraci, jednogłośnie głosowali za utworzeniem podkomisji śledczej do zbadania Santosa, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym w czwartek.

Podkomisja będzie składać się z czterech członków — dwóch demokratów i dwóch republikanów — a przewodniczyć jej będzie kongresman David Joyce, republikanin z Ohio.

Dwóch demokratycznych prawodawców z Nowego Jorku po raz pierwszy zwróciło się o dochodzenie w sprawie etyki w styczniu, a Mr. Wielu republikańskich kolegów Santosa wyraziło poparcie dla tego posunięcia.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział, że Mr. ogromny wpływ na losy Santosa.

Pan. Niektórzy z republikańskich kolegów z Domu Santosa, a także lokalni republikańscy urzędnicy w Nowym Jorku, skrytykowali Mr. Pomimo nakłaniania Santosa do ustąpienia, Mr. McCarthy powiedział, że nie będzie naciskał na przedstawiciela pierwszej kadencji. Ale obiecał, że rada „podejmie działania”, jeśli komisja etyki znajdzie ku temu powód.

READ  Prognoza dla obszaru DC: dziś słonecznie z chłodną bryzą; Robi się gorąco w tym tygodniu

Pan. Panie Santos dalej Wydaje się, że stanowisko McCarthy’ego umocniło się w ostatnich tygodniach.

Niektórzy republikanie twierdzą, że p. Chociaż pan Santos powiedział, że nie chce z nim pracować, gdy stanął w obliczu śledztwa, pan McCarthy i przywódcy republikańscy początkowo przydzielili go do dwóch komitetów. Następnie, panie Pan McCarthy argumentował, że Santos został należycie wybrany i nie powinien być karany.

ale panie Santos później usunął się z komitetów na polecenie kierownictwa Izby.

„Nie pozwalamy mu przebywać w grupach” – powiedział Mr. McCarthy powiedział w zeszłym miesiącu, że on i Mr. Santos powiedział również, że „odbyliśmy rozmowę i zdecydowaliśmy, że w tej chwili będzie najlepiej”.

Harmonogram przesłuchania Komisji Etyki jest niejasny. Krytycy często argumentują, że ciało działa zbyt wolno, a przedstawiciele generalnie wolą, aby inni prawodawcy zrezygnowali lub dobiegli końca swojej kadencji, zamiast karać swoich kolegów.

Pan. Jeśli komisja stwierdzi, że Santos naruszył etykę, ma kilka możliwości dyscyplinarnych, w tym nałożenie grzywny lub zalecenie rezolucji Izby w celu potępienia go lub potępienia. W skrajnych przypadkach komisja może zalecić wykluczenie członka z Izby, ale takie działanie jest rzadkie i wymaga większości dwóch trzecich głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *