Komunikat Starostwa Powiatowego – dyr. Szpitala odwołany ze stanowiska

2
258

W nawiązaniu do informacji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w lokalnych mediach potwierdzamy, iż decyzją Zarządu Powiatu w Sochaczewie dr n. med. Feliks Orchowski, dotychczasowy dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej „Szpitala Powiatowego” w Sochaczewie został odwołany ze swojego stanowiska. Okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc, przy czym Feliks Orchowski jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Jednocześnie informujemy, iż mimo obecnej sytuacji, nie ma żadnego zagrożenia dla funkcjonowania szpitala. Do czasu wyboru nowego dyrektora placówki, jego obowiązki pełnił będzie lek. Robert Skowronek, dotychczasowy z-ca dyrektora ds. lecznictwa.

Przypomnijmy, iż Feliks Orchowski kierowanie placówką ZOZ „Szpitala Powiatowego” rozpoczął w lipcu 2019 r.

2 KOMENTARZE

  1. CZY DOCZEKAMY SIĘ WRESZCIE PO TYLU LATACH SPRAWNEGO ,DOBRZE WYKSZTALCONEGO MENAGERA NA STANOWISKU DYREKTORA SZPITALA POWIATOWEGO.??? ABY MIESZKANCY NIE MUSIELI SIĘ LECZYĆ W PŁOCKU, STOLICY CZY ŁODZI? BO JEŚLI MEDYK UCZY SIĘ 12 LAT O ORGANACH LUDZKICH TO JAKĄ MA WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE O ZARZADZANIU ORGANIZACJĄ?CZY JEDNOSTKA ZDROWIA PUBLICZNEGO ??

    • Dyrektor Szpitala nie musi być lekarzem. Powinien być managerem, choć dobrze by było by miał choć blade pojęcie o medycynie. Przecież prawie wszyscy jego pracownicy to medycy, a i usługi świadczone przez szpital są z dziedziny medycyny.

Comments are closed.