Koncert kameralny w kościele św. Brata Alberta w Karwowie

0
31

W niedzielę 31 marca o godz. 18.00 w kościele w parafii św. Alberta w Karwowie odbył się koncert Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA. Był to trzeci z cyklu koncertów przewidzianych na ten rok z okazji 15-lecia istnienia orkiestry. CAMERATA MAZOVIA wystąpiła w kameralnym składzie pod dyrygenturą Artura Komorowskiego. W repertuarze koncertu można było usłyszeć utwory m.in. Piotra Czajkowskiego, Edwarda Griega i Mieczysława Karłowicza.

Żeby wysłuchać tego koncertu, do kościoła w Karwowie wybrali się m.in. poseł Maciej Małecki, zastępca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński, radni Magdalena Zborowska i Sylwester Zdzieszyński, naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Kocik-Niewiadomska.

Świątynia parafii św. Brata Alberta wypełniła się do ostatniego miejsca. W ławkach zasiedli nie tylko parafianie z Karwowa. Wiele z obecnych osób przyjechało z innych części miasta, żeby posłuchać Cameraty Mazovii. Orkiestra nie zawiodła. Udowodniła, że nawet w najbardziej podstawowym składzie, potrafi zaczarować publiczność. W przerwach między utworami, jej dyrygent Artur Komorowski, zapowiadając kolejne kompozycje, zabierał publiczność w, jak się okazuje, fascynujący świat muzyki klasycznej opowiadając np. ciekawe anegdoty z życia kompozytorów.

Galeria z wydarzenia pod linkiem