Konkurs fotograficzny „Zielony pociąg Retro do Puszczy”

0
39

plakatesocho

Sochaczewska Kolei Wąskotorowa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Zielony pociąg Retro do Puszczy.

Od 30 lat nasze Muzeum prowadzi intensywną działalność w obszarze turystyki. Misja ta sprowadza się m.in. do organizowania wycieczek zabytkowym pociągiem po wąskim torze z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej.  Dzięki przebiegowi szlaku pociągu Retro Sochaczewska Kolej Wąskotorowa ujawnia walory przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne ziemi sochaczewskiej. W celu ich utrwalenia, a także z okazji okrągłego jubileuszu jaki w tym roku obchodzi nasze Muzeum postanowiliśmy zorganizować konkurs fotograficzny. Poprzez konkurs zamierzamy propagować zasady ekologicznego postępowania z naturalnymi zasobami przyrodniczymi, zwracać uwagę na walory oraz bogactwo środowiska naturalnego Kampinoskiego Parku Narodowego, a także promować atrakcje turystyczne ziemi sochaczewskiej mijane na szlaku pociągu Retro. Pragniemy również zaprosić uczestników do wybrania się razem z nami w podróż, która umożliwi zgłębienie walorów zachodniego Mazowsza.

Tematyka
Oczekujemy fotografii nawiązujących do tematu konkursu. Zatem: bogactwo flory i fauny Puszczy Kampinoskiej, jej walory przyrodnicze i krajobrazowe powiązane z wycieczką zabytkowym pociągiem Retro na szlaku do Wilcza Tułowskiego, będą mile widziane (szczegóły w Regulaminie).

Zgłoszenie
Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć jedno zdjęcie w terminie od 6 sierpnia do 30 września 2016 roku. Zdjęcie nagrane na płytę CD (płyta CD opisana imieniem i nazwiskiem uczestnika) z dołączoną kartą zgłoszeniową można dostarczyć:

a) osobiście w Kasie Stacji Muzeum filia w Sochaczewie, od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 w zamkniętych kopertach z dopiskiem Konkurs fotograficzny Zielony pociąg Retro do Puszczy oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika;

b) pocztą na adres Stacja Muzeum filia w Sochaczewie, ul. Towarowa 7, 96-500 Sochaczew z dopiskiem Konkurs fotograficzny Zielony pociąg Retro do Puszczy oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika (o wpływie decyduje data stempla pocztowego).

Przebieg
Konkurs ma charakter otwarty, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz osób pełnoletnich i został podzielony na trzy kategorie wiekowe:

a) dzieci w wieku od 7 do 12 lat;

b) młodzież w wieku od 13 do 18 roku życia;

c) dorośli.

W październiku jury powołane przez organizatorów konkursu dokona oceny nadesłanych prac i wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyniki konkursu zostaną w listopadzie opublikowane na stronie internetowej Muzeum Kolei Wąskotorowej (www.mkw.e-Sochaczew.pl). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2016 r. w Centrum Edukacyjno-Turystycznym przy ul. Licealnej w Sochaczewie.

Nagrody

Kategoria wiekowa – dzieci od 7 do 12 lat:

a) nagroda główna: hulajnoga typu Ski Scooter;

b) nagroda za drugie miejsce:  interaktywny globus;

c) nagroda za trzecie miejsce: zestaw malarski ze sztalugą.
Kategoria wiekowa – młodzież od 13 do 18 roku życia:

a) nagroda główna: mikroskop cyfrowy;

b) nagroda za drugie miejsce:  luneta;

c) nagroda za trzecie miejsce: plecak turystyczny.
Kategoria wiekowa – osoby pełnoletnie:

a) nagroda główna: tablet;

b) nagroda za drugie miejsce: dysk zewnętrzny 1TB;

c) nagroda za trzecie miejsce: karta pamięci 64 GB + Przewodnik „Polska Niezwykła XXL”.

Dodatkowe informacje
Więcej informacji o konkursie odnaleźć można w załączonym pod tekstem Regulaminie lub otrzymać po kontakcie telefonicznym na numer 517 229 643 lub mailowym na adres: centrum@stacjamuzeum.pl

logo WFOŚiGW
Organizacja Konkursu Fotograficznego Zielony pociąg Retro do Puszczy została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 3002,76 zł

 

 

Sochaczewska Kolej Wąskotorowa