Konkurs „Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”

0
16

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

„Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”

Konkurs zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty w ramach Dożynek Powiatu Sochaczewskiego 15 września 2019 r. w gminie Iłów w miejscowości Giżyce (teren przy parafii).

Cel konkursu :

1) Poszukiwanie produktów specyficznych, charakterystycznych dla naszego regionu, które mogą stać się jego wizytówką.

2) Identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach z wykorzystaniem miodu w gospodarstwach domowych.

3) Upowszechnianie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów specyficznych, regionalnych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, turystyki i agroturystyki wiejskiej.

4) Zachęcenie laureatów konkursu do ubiegania się o odpowiednią ochronę swoich produktów zgodną ze standardami obowiązującymi w UE.

Zasady udziału w konkursie :

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy (osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich).

Produkty należy dostarczyć w dniu Dożynek do zielonego namiotu MODR w godzinach 12.00-13.00, który mieścić się będzie na placu dożynkowym. Produkty oceni komisja.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 września br. na scenie podczas Dożynek Powiatu Sochaczewskiego w Giżycach około godziny 15.50.

Organizatorem konkursu jest:

MODR Warszawa Oddział Bielice

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie

Regulamin konkursu do pobrania.

.

Miodowe przysmaki – czyli kulinarny konkurs na wypieki i nalewki

Tradycyjnie w ramach Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, w tym roku 15 września w Giżycach zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs „Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”. Jego organizatorami są od XI edycji – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie.

Do udziału w konkursie może przystąpić każdy, zapraszamy osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich. Poszukiwane są wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). Mają to być produkty specyficzne, o szczególnych walorach estetycznych i smakowych, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jednocześnie charakterystyczne dla naszego regionu, takie które mogłyby stać się jego wizytówką. Każdy produkt zgłoszony do konkursu powinien zawierać w swoim składzie miód. Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach z wykorzystaniem miodu w gospodarstwach domowych, upowszechnianie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów specyficznych, regionalnych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, turystyki i agroturystyki wiejskiej.

Produkty należy dostarczyć w dniu Dożynek do zielonego namiotu MODR w godzinach 12.00-13.00, który mieścić się będzie na placu dożynkowym. Produkty oceni komisja, w której skład wejdą przedstawiciele MODR Warszawa oddział Bielice, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Powiatowego Koła Pszczelarzy w Sochaczewie, Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz gminy Iłów – instytucji, które będą też fundatorami atrakcyjnych nagród w konkursie.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na scenie podczas Dożynek Powiatu Sochaczewskiego w Giżycach około godziny 15.50 tego samego dnia.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie