Konkurs na Pierniczek Roku 2018

0
23

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością ogłaszamy konkurs pod patronatem Mirosława Orlińskiego – Wójta Gminy Sochaczew na najpiękniejszy, najwonniejszy, najwspanialszy pierniczek o tytuł: PIERNICZEK ROKU 2018. 

Konkurs ten cieszy się wielkim zainteresowaniem i tworzy piękną wystawę piernika, która uświetnia Gminny Jarmark Adwentowy.

Celem konkursu jest: Pobudzanie twórczej aktywności cukierniczej. Promowanie domowych wypieków jako okazji do ponadpokoleniowych spotkań rodzinnych i sąsiedzkich. Pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym gminy Sochaczew. Kształt i wielkość piernika zależy od inwencji Wypiekających. Każdy Wypiekający może zgłosić do Konkursu jeden piernik.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie przygotowanego na Konkurs piernika w trakcie Gminnego Jarmarku Adwentowego do Szkoły Podstawowej w Gawłowie do stoiska konkursowego pierników 2 grudnia 2018 r. w godzinach 11.00 – 15.00.

Jury oceniać będzie pierniki w sposób następujący: kształt, zapach i dekoracja; w kategoriach:„Mały Pierniczek Roku” – indywidualne wypieki dla dzieci do 9 lat i od 10 do 16 lat,  miejsca I-III,  „Pierniczek Roku” – indywidualne wypieki dla amatorów powyżej 16 lat, miejsca I-III, „Pierniczek Roku” – grupowe wypieki dla zorganizowanych zespołów w każdym wieku-  miejsce I-III.

Rozstrzygnięcie Konkursu, uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, nastąpi o godzinie 16.30-17.00 . w trakcie Gminnego Jarmarku Adwentowego w Szkole Podstawowej w Gawłowie 2 grudnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału
Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński
wraz z organizatorami  Jarmarku Adwentowego

 

regulamin-konkursu-na-piernik-2018.pdf

pierniczek-2018-plakat-ok-2.jpg