Konkurs na witraż mimo pandemii rozstrzygnięty

0
37

Tylko jedną nagrodę i pięć wyróżnień przyznano podczas rozstrzygniętej właśnie XXIV edycji Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Wiktoriany 2020 – „Witraż – siła światła i koloru”.  W związku z epidemią Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie, który jest jego organizatorem zdecydował o kontynuacji konkursu w tym roku, przy zachowaniu wszelkich zasad i środków bezpieczeństwa.

Niestety, epidemia spowodowała, że zainteresowanie konkursem w tym roku było zdecydowanie mniejsze. Wpłynęło zaledwie 20 prac w jednej kategorii wiekowej – klas IV-VI szkół podstawowych ze szkół: w Żyrardowie, Gawłowie, Warszawie, Gorlicach.

Konkurs ten od wielu lat wspiera Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, gdzie starosta sochaczewski funduje nagrody rzeczowe dla nagrodzonych i wyróżnionych. Nie inaczej było w tym roku. Tym razem starosta Jolanta Gonta ufundowała dwa wyróżnienia.

Komisja obradowała 8 czerwca w składzie: Agnieszka Żwirska – przewodnicząca, Barbara Jachimowicz oraz Małgorzata Hetman. Jury przyznało jedną nagrodę główną, która powędrowała do Nadii Duszy z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach (opiekun – Joanna Moroń). Kolejne pięć wyróżnień przyznano: Nadii Czubackiej ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie (opiekun – Zdzisław Chlebowski), Milenie Gołaszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Warszawie, Oliwii Mówińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie, Weronice Puchale ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie oraz Aleksandrze Zawille ze Szkoły Podstawowej nr 362 w Warszawie.

Małgorzata Hetman, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tegorocznej edycji konkursu. – Była to szczególna edycja ze względu na trudności związane z pandemią COVIS-19. Dlatego doceniamy bardzo to, że mimo wszelkich trudności z tym związanych poświeciliście swój czas, wysiłek i przesłaliście prace na ten konkurs. Życzymy wam wielu dalszych sukcesów w tej dziedzinie – napisała w protokole konkursowym dyrektor młodzieszyńskiej placówki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.