Konkurs o Pierniczek Roku 2018 rozstrzygnięty!

0
45

Podczas III Gminnego Jarmarku Adwentowego odbył się  Konkurs o PIERNICZEK ROKU 2018, którego patronem był wójt gminy Sochaczew.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Od godziny 11:00-15:00 dzieci, dorośli i grupy zgłaszały swoje ręcznie przygotowane pierniczki, tworząc jednocześnie odwiedzaną licznie przez gości jedyną w swoim rodzaju wystawę piernikową.

Najliczniej do konkursu tak jak w tamtym roku przystąpiły dzieci i tym razem również zorganizowane grupy. Nie zabrakło również odważnych dorosłych.

Z każdym rokiem fantazja wykonawców pierników rośnie. Pięknie ozdobione przykuwał uwagę i podziw licznie zwiedzających gości.

Doceniamy ogrom pracy włożonej w wykonanie słodkich dzieł sztuki i bardzo dziękujemy za spędzone godziny przy ich dekorowaniu i tym samym uświetnieniu jarmarku.

Wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński był fundatorem statuetek, które zostały wręczone zwycięzcom, natomiast sponsorzy przedstawieni w poprzednim artykule o jarmarku ufundowali wspaniałe prezenty.

W kategorii  dzieci do 16 lat:

I miejsce – Adam Bożewski

II miejsce –  Piotr Rynkiewicz

III miejsce –  Kinga Prokocka

W kategorii  amatorzy:

I miejsce – Aneta Bożewska

II miejsce – Joanna Prokocka

III miejsce – Anna Gogół

W kategorii  grupy

I miejsce – II klasa ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie

II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie

III miejsce – Rodzina Państwa Prokockich

Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!

Większość pierników trafiło już do swoich właścicieli po rozstrzygnięciu konkursu jednak część z nich została przewieziona do Urzędu Gminy Sochaczew gdzie można jeszcze je podziwiać do 21.12.2018 r.

Polecamy i zapraszamy wszystkich na wystawę.

 

Z pozdrowieniami

Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński

wraz z organizatorami III Gminnego Jarmarku Adwentowego