Konkurs „Scenariusz mlecznych zajęć Kota Mleczysława”

0
66

Między 1 a 14 grudnia 2017 r. trwał konkurs „Scenariusz mlecznych zajęć Kota Mleczysława”, skierowany do nauczycieli klas I-III Szkół Podstawowych, które zgłosiły się i zakwalifikowały do programu „Mamy kota na punkcie mleka” organizowany przez Polską Izbę Mleka. Uczestnictwo w konkursie polegało na stworzeniu przez nauczyciela autorskiego scenariusza ciekawej mlecznej lekcji, w której mleko i produkty mleczne odgrywają kluczową rolę. Komisja Konkursowa oceniła oryginalność scenariusza,  kreatywność i estetykę scenariusza, w tym jego oryginalność, staranność,  poczucie humoru, bezbłędność, pomysłowość i atrakcyjność pracy konkursowej pod względem przekazania wiedzy na temat mleka i jego właściwości.

Jury wyłoniono 5 zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymują przewidziane w regulaminie nagrody- nagrodę główną w postaci oryginalnego kalendarza na rok 2018 Kota Mleczysława.

Laureatem nagrody została Urszula Geras-Stodulska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, która stworzyła scenariusz mlecznej lekcji i przeprowadziła zajęcia.

Marzena Ryfa-Kowalczyk