Kontuzjowany Rafael Nadal wycofuje się z French Open

14-krotny mistrz French Open w grze pojedynczej mężczyzn, Rafael Nadal, nie weźmie udziału w tegorocznej imprezie po kontuzji, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy.

Nadal, który startuje w Paryżu co roku od 2005 roku i ma zdumiewający rekord 112-3 w Roland Garros, ogłosił to na konferencji prasowej w czwartek w swojej akademii tenisa na hiszpańskiej wyspie Majorka.

Nadal powiedział, że przedłuży swoją przerwę w grze, aby zachować zdrowie i spróbować zagrać w następnym sezonie, który, jak powiedział, będzie „mój ostatni rok na profesjonalnej trasie”.

– To był mój pomysł – powiedział. „I nawet to nie mogę powiedzieć, że będzie tak w 100 procentach, ponieważ nigdy nie wiesz, co się wydarzy, ale moim pomysłem i motywacją jest próba cieszenia się i pożegnania ze wszystkimi meczami. To dla mnie ważne w moim kariera tenisowa”.

Jego wycofanie się z French Open, który rozpoczyna się 28 maja, nie jest zaskoczeniem. Opuścił Australian Open w styczniu z powodu kontuzji brzucha i prawej nogi. Ale prawda tego ogłoszenia i fakt, że przez tak długi czas nie zbliżał się do swojego panowania na czerwonej glinie, zszokował tenisowy świat.

„Przez ostatnie cztery miesiące pracowałem tak ciężko, jak tylko mogłem każdego dnia i były to bardzo trudne miesiące, ponieważ nie mogliśmy rozwiązać problemu, który miałem w Australii” – powiedział Nadal. „Nawet dzisiaj nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nie jestem gotowy do rywalizacji na poziomie, na jakim powinienem grać w Roland Garros”.

Nadal zdobył swój 22. tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej na zeszłorocznym French Open i wielokrotnie nazywał drugi turniej wielkoszlemowy najważniejszym turniejem w swojej karierze. Jego nieobecność stworzy ogromną pustkę, zapewniając, że jego posąg będzie nieco dalej od głównej areny i będzie motywem przewodnim całego wydarzenia.

READ  W obsadzie są także Brooks Koepka i Bryson DeChambeau

Nadal dał jasno do zrozumienia, że ​​nie chce grać w turnieju bez szans na prawdziwą rywalizację.

„Nie jestem facetem, który będzie na Rolandzie Garrosie, próbując tam być, stawiając się w sytuacji, w której nie chcę być” – powiedział.

Po tym, jak przeszedł przez ból, aby przygotować się do French Open, Nadal powiedział, że zrobi teraz długą przerwę w treningu, aby nabrać formy.

– Nie wiem, kiedy będę mógł wrócić na boisko treningowe, ale na chwilę się zatrzymam – powiedział. „Może dwa miesiące. Może półtora miesiąca. Może trzy miesiące. Może cztery miesiące. Nie wiem. Nie jestem facetem, który lubi przewidywać przyszłość, ale kieruję się własnymi odczuciami i tym, co uważam za właściwe dla mojego ciała i mojego osobistego szczęścia.

Od tygodni, gdy zawodowa trasa tenisowa kończy europejski sezon na glinie, w którym dominował przez całą swoją karierę, zdrowie Nadala i jego proces rehabilitacji były jednymi z głównych punktów fabularnych gry. Jego wycofania z turniejów takich jak Monte Carlo, potem Barcelona, ​​​​a potem Madryt dzwoniły głośniej z każdym tygodniem.

Jego najbardziej szczegółowe komentarze przed czwartkiem pojawiły się w filmie Opublikowane w mediach społecznościowych W zeszłym miesiącu wyjaśnił, że jego trwająca walka o powrót do zdrowia po zerwanych więzadłach w dolnej części brzucha i prawej nodze nie poszła zgodnie z planem. Nadal doznał kontuzji w styczniu w drugiej rundzie pierwszego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego, Australian Open, gdzie próbował obronić tytuł.

W kilka dni po kontuzji Nadala w Australii jego zespół powiedział, że opuści od sześciu do ośmiu tygodni, co pozwoliłoby Nadalowi wrócić na wiosenny sezon na kortach ziemnych w Europie.

Ogłoszenie na początku tego miesiąca, że ​​Nadal nie zagra w Rzymie, gdzie wygrał rekord 10 razy, wywołało ogromne dzwony alarmowe. Warunki są bardzo zbliżone do French Open. W weekend Nadal, organizator imprezy Challenger na czerwonej glinie we Francji w przyszłym tygodniu, powiedział, że nie chce brać udziału w turnieju. Oznacza to, że jego pierwszy mecz na Rolandzie Garrosie powinien być jego pierwszym prawdziwym meczem od ponad czterech miesięcy.

READ  Brytyjscy konserwatyści przeżywają „straszną” noc porażek w wyborach lokalnych

Nadal powiedział w zeszłym miesiącu, że planuje otrzymać dodatkowe leczenie kontuzji, ale nie określił, jakie to będzie leczenie i powiedział, że nie wie, kiedy będzie mógł ponownie rywalizować. W trakcie udanej, ale nękanej kontuzjami kariery, Nadal polegał głównie na zespole ekspertów medycznych w swojej rodzinnej Hiszpanii, w tym dr Angel Ruiz Cotoro.

Nie jest niczym niezwykłym, że Nadal bierze udział w turnieju Wielkiego Szlema bez gry na odpowiedniej nawierzchni. Nadal wszedł do Wimbledonu w zeszłym roku, nie grając meczu na trawie od połowy 2019 roku. Awansował do półfinału, ale wycofał się z powodu kontuzji brzucha.

Uraz mięśnia lędźwiowo-krzyżowego jest ostatnim z szeregu dolegliwości w ciągu ostatnich 18 miesięcy – przewlekły uraz nogi, złamane żebro i naciągnięty mięsień brzucha – dla Nadala, który 3 czerwca skończył 37 lat. Opuścił kilka meczów, które były regularne w jego harmonogramie. Przychodzi w takim momencie w jego życiu, kiedy emerytura zaczęła wydawać się mniej konceptualna i bardziej przypominała wyłaniającą się rzeczywistość z każdym mijającym tygodniem.

Co gorsza, tenis karze bezczynność, przez co szczególnie trudno jest odzyskać siły po długich zwolnieniach. Jeśli Nadal opuści cały sezon na kortach ziemnych, odczuje najgorszy spadek w światowych rankingach, jakiego nie doświadczył w ciągu ostatnich dwóch dekad.

W marcu Nadal wypadł z pierwszej dziesiątki po raz pierwszy od 18 lat. Pomijając French Open, prawdopodobnie wypadnie z pierwszej setki po raz pierwszy od 2003 roku. Podczas gdy może ubiegać się o dziką kartę i wziąć udział w dowolnym turnieju. Jego ranking kwalifikuje się do ochrony, może nie być w rankingu i prawdopodobnie zmierzy się z lepszymi graczami znacznie wcześniej niż zwykle.

Będzie to szczególne wyzwanie dla Nadala, który często namawiał się do formy i znajdowania rytmu dzięki wygranym jeden po drugim z mniejszymi rywalami. Ta szansa nie nadchodzi bez wysokiej rangi, a wygrywanie meczów to jedyny sposób na osiągnięcie wysokiej rangi. Brytyjczyk Andy Murray, który 15 maja skończy 36 lat, jest dwukrotnym mistrzem Wimbledonu, który wspiął się na pierwsze miejsce w 2016 roku i walczy z tą dynamiką od powrotu z poważnej operacji stawu biodrowego cztery lata temu.

READ  Bed Bath & Beyond zamknie sklep Delaware Brandywine Town Centre

Nadal był nieobecny dla hiszpańskiej sensacji Carlosa Algarza, który skończył 20 lat na początku tego miesiąca i został najmłodszym człowiekiem, który osiągnął numer jeden na świecie po wygraniu US Open w zeszłym roku. Lub Novak Djokovic, który dołącza do Nadala z 22 tytułami Wielkiego Szlema w grze pojedynczej. Chociaż wydaje się, że jest w solidnej formie przed zbliżającym się w tym tygodniu Italian Open w Rzymie, Djokovic miał własne problemy z kontuzjami podczas sezonu na kortach ziemnych.

Kiedy wrócił do Tour de France w kwietniu, pogorszył kontuzję łokcia w Monte Carlo i Banja Luce. Następnie wycofał się z Madrytu, aby odpocząć w Rzymie, gdzie wygrał sześć razy, oraz Rolandzie Garrosie, gdzie wygrał dwukrotnie, ostatnio w 2021 roku.

Światowy nr 1 Djokovic opuścił dwa kluczowe mecze na twardych kortach w Stanach Zjednoczonych w marcu, ponieważ nie mógł wjechać do kraju bez zaszczepienia przeciwko Covid-19. Administracja Bidena zniosła ten wymóg, co oznacza, że ​​Djokovic może zagrać w US Open.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *