Kopernik, pierniki i inne atrakcje udziałem seniorów

0
43

Dzień 10 sierpnia, który miał obfitować w ulewne deszcze i groźne burze pozostanie w pamięci uczestników wycieczki do Torunia czasem pełnym wrażeń i atrakcji turystycznych. Nieustraszeni turyści z Iłowa mogą sobie pogratulować, bowiem prognozowane załamanie pogody nie nastąpiło.

O wyjazd grupy seniorów z tutejszej gminy i bogaty program wycieczki zadbała Wiesława Zientara – Przewodnicząca Zarządu Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Iłowie, która podjęła się organizacji ich podróży na ziemię toruńską.

Atrakcyjne Stare Miasto z centralnie usytuowanym pomnikiem Mikołaja Kopernika, który stanowi niejako symbol Torunia stało się głównym celem grupy turystów z Iłowa, ale nie jedynym. W planach mieli oni bowiem także przeżycia religijne.

Dlatego swe pierwsze kroki skierowali do Kościoła NPM Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, której budowę rozpoczęto w 2012 roku. Okazuje się, że po upływie zaledwie 6 lat obiekt można nie tylko zwiedzać, ale i zachwycać się nim.

Świątynia posiada niezwykle piękne wnętrza, mieści ok. 3 tys. wiernych, w tym 900 miejsc siedzących. Ciekawostką jest, że Kościół pobudowany został z datków wiernych. W założeniu twórców powstał jako wotum dziękczynne za pontyfikat Jana Pawła II.

Obiekt będący w jurysdykcji Zgromadzenia Redemptorystów w Toruniu znajduje się w dzielnicy Starotoruńskie Przedmieście w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Uwagę zwiedzających zwraca tu m.in Kaplica Pamięci ku czci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

Atrakcją godną zobaczenia jest w Toruniu Planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu, do którego swe kolejne kroki skierowała grupa z Iłowa. Zwiedzający przekonali się, że jest to niezwykłe miejsce ze względu na zabytkowy charakter obiektu oraz wirtualne podniebne podróże odbywane tu przez zwiedzających.

Ostatnim punktem na trasie wycieczki był Ciechocinek – znany wszystkim jako popularne uzdrowisko. Tu nasi turyści spacerowali pod tężniami, a także korzystali z przejazdów meleksami, które stanowią ciekawą alternatywę do wędrówek pieszych i miłą odmianę.