Kradli samochody, zostali zatrzymani

0
166

Współpraca kryminalnych z Sochaczewa i KWP zs. w Radomiu doprowadziła do ustalenia dwóch 25-letnich mieszkańców powiatu wołomińskiego odpowiedzialnych za kradzież samochodu. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu na jednym z sochaczewskich osiedli doszło do kradzieży pojazdu. Toyota Corolla zniknęła z niestrzeżonego parkingu, ale zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. W poszukiwania samochodu i sprawców tego przestępstwa zaangażowali się policjanci z Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego sochaczewskiej komendy oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wykonane przez nich czynności pozwoliły na ustalenie, ze sprawcami kradzieży są dwaj 25-letni mieszkańcy powiatu wołomińskiego. Obydwaj byli wcześniej notowani przez Policję.

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło pod koniec października. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością kryminalnych. Nie spodziewał się, że policjanci wpadną na jego trop, skoro jest mieszkańcem zupełnie innego powiatu. Drugi ze sprawców przebywa obecnie w areszcie śledczym do innej sprawy.

Obydwaj usłyszeli już zarzut kradzieży pojazdu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec pierwszego zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Policjanci w dalszym ciągu ustalają, co stało się z pojazdem.

 

 

foto: pixabay.com