Z kraju i ze świata

0
48

Jak zarobić 2 miliony rocznie

Wystarczy być przez jakiś czas doradcą premiera. No, może nie każdy premier jest taki hojny, jak Tusk. Tusk jest. Jego doradcą i jednym z najbliższych współpracowników w ciągu ostatnich kilku lat był Igor Ostachowicz.

Na temat Ostachowicza krążyły plotki, że po odejściu Tuska z rządu zajmie się pisaniem książek. Jest już zresztą autorem dwóch: „Potwór i panna” oraz „Noc żywych Żydów”. Wszystko wskazuje jednak, że z pisania nici. Ostachowicz znalazł lepsze zajęcie. 24 września wszedł do zarządu PKN ORLEN.

Prezes tego kontrolowanego przez rząd koncernu zarabia łącznie ponad 3 mln zł rocznie, a jego zastępcy dostają wynagrodzenie ok. 2-2,7 mln zł rocznie. W sumie wynagrodzenie wszystkich członków zarządu w 2013 roku wyniosło 12 mln zł. „Pensja” Ostachowicza będzie zapewne oscylować wokół sumy 2 mln złotych rocznie.

Wygląda na to, że z ustawy kominowej w ORLENIE został tylko komin.

 igor-ostachowicz_

 

 

 

500 tysięcy odprawy

Maria Wasiak od grudnia 2010 pełniła obowiązki prezesa PKP S.A. Potem była w tej firmie prezesem, a na koniec trafiła do zarządu. 22 września 2014 została powołana na stanowisko ministra infrastruktury i rozwoju w rządzie Ewy Kopacz. Nic nagannego w tym nie ma. Każdy ma przecież prawo awansować. Wszak minister to więcej niż członek zarządu. Nawet PKP S.A..

Problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Pani Wasiak, za to, że odejdzie z PKP S.A. dostanie 500 tysięcy złotych odprawy. Dostanie tyle na mocy kontraktu menedżerskiego, jaki zawarł z nią ówczesny minister transportu Sławomir Nowak.

Niby wszystko ok. Tyle, że takie odprawy dostają odchodzący menedżerowie za ………  niepodejmowanie pracy przez jakiś czas u konkurencji. Pani Wasiak zaś, przechodzi z jednej państwowej posady na drugą.

By trochę udobruchać krytyków, pani Wasiak, w przypływie dobrego humoru, zrzekła się nagród, które miały być jej wypłacone w ……… 2015 roku. (Sic!)

maria wasiak

 

 

 

Wardęga

To nazwisko od pewnego czasu intryguje internautów. Sylwester Wardęga jest bowiem jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Jego kanał SA Wardęga oglądają miliony widzów. Wardęga ma to coś, czym umie widzów przyciągnąć. Jego film „Mutant Gigant Spiderdog” zdobył już niemal 100 milionów odsłon. Popularność kanału nie podlega dyskusji. Blisko 2,5 miliona subskrybentów i ponad 300 milionów wyświetleń filmów na przestrzeni kilku lat mówi samo za siebie.

Nie wszyscy mogą patrzeć spokojnie na popularność zdobywaną przez tego młodego człowieka. Jego działalnością zainteresowała się ostatnio prokuratura. Ta wspaniała „organizacja”, z całą surowością przyjrzy się temu, czy Wardęga nie popełnia przestępstwa strasząc w swoich filmach przypadkowych ludzi. Jest podobno nawet na to paragraf, który mówi o „narażaniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu co podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Żaden z prokuratorów nie oglądał nigdy horroru. Wystarczy to, co sami robią.

sylwester wardęga

 

 

 

Hermiona Granger

Kto z was nie czytał lub nie oglądał filmów o Harrym Potterze, ten może nie wiedzieć, kim była Hermiona Granger. Tę postać grała, najpierw bardzo młoda, później trochę starsza, brytyjska aktorka Emma Watson. Emma Watson dziś ma 24 lata i bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Ostatnio, na forum ONZ, apelowała o pomoc ze strony mężczyzn w walce o równość płci. W ten sposób wystawiła się na celownik hackerów, którzy stworzyli stronę zatytułowaną „Emma, jesteś następna”. Trwa na niej odliczanie do ……..  no właśnie. Nie całkiem wiadomo do czego. Większość internautów przypuszcza, że na koniec odliczania, na stronie tej zostaną opublikowane nagie zdjęcia Emmy Watson.

Takie zdjęcia, nie tylko zresztą Emmy Watson, ale także innych tzw. celebrytek, wyciekły, a właściwie zostały „zhakowane” jakiś czas temu. Część z nich już została upubliczniona. Reszta zostanie pewnie też.

Nasuwa się tylko pytanie, kto normalny robi sobie takie zdjęcia i umieszcza je w internecie. Chyba, że ma nadzieję, że właśnie w ten sposób trafią na forum publiczne.

 emma-watson

 

 

PG