Z kraju i ze świata

0
354

Ikona-Z-kraju-i-ze-świata-mała

Nowe logo Polski

Podobno to pomysł prywatnych przedsiębiorców. Tak na dobre nikt nie jest pewien. Wszyscy jednak wiedzą, że na projekt, a właściwie trzy projekty nowego logo, ktoś wytrzepał 220 000 euro, tj. około 1 000 000 zł. Internauci raczej nowymi propozycjami nie są zachwyceni. Podziwiają za to „artystę” który potrafił za to badziewie zgarnąć nielichą kasę. Tu na pewno wykazał się talentem. Na forach pada także wiele pytań dotyczących ewentualnej delegalizacji starego logo, czyli orła w koronie. Większość twierdzi, że jak nie dała mu rady komuna i odważyła się tylko na zdjęcie korony, orzeł teraz też się nie da. W każdym razie trwa internetowe głosowanie nad tym czymś mającym symbolizować sprężynę, która podobno mówi o charakterze Polaków.

050905152059                                         uid_221016a9891be7c65e7434f068d4249a1413299611227_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355

Pewne jest, że te „pożal się Boże” projekty, wyprodukował jakiś brytol. W związku z tym, w narodzie narasta przekonanie, że wreszcie Cameron przestanie się czepiać naszych emigrantów.

 

Minął Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, dawniej zwany po prostu Dniem Nauczyciela, mamy nareszcie za sobą. Za sobą mamy także wszystkie uroczystości z tym związane, które niestety na ogół są nie tylko nudne, nie przymierzając, jak flaki z olejem, ale jeszcze dodatkowo wymagają od uczniów nauczenia się wierszyków, piosenek czy tańców żywiołowo potem oklaskiwanych przez resztę szkoły. Tak czy siak, nauczyciele są zadowoleni. W domach przybyło kwiatków, na ścianach dyplomów, w szufladach odznaczeń, a w portfelach kasy z nagród okolicznościowych.

roze

Teraz trzeba jakoś dotrwać do świąt (potem zaraz ferie), a potem do wakacji (dwa miesiące wolnego, a pensja leci). Jakoś to będzie. Uwiera tylko te kilkanaście godzin lekcji w tygodniu, które trzeba przepracować.

 

Sebastian Mila

Szkoci odległość do domu liczą w milach. Na pewno jednak na długo zapamiętają naszą swojską Milę. Dokładnie, Sebastiana Milę. Dzięki jego grze w meczu ze Szkocją o mały figiel odesłalibyśmy panów w spódniczkach do domu bez punktów. Mila wszedł na boisko w 62 minucie przy stanie 3:2 dla Szkotów i rozruszał nasz zespół, któremu udało się wyrównać po strzale Arkadiusza Milika. Potem w 85 minucie, jak to się określa, założył rywalowi siatkę i wspaniale podał do Grosickiego, który niestety trafił w słupek. Gdyby Grosicki trafił do bramki, zagranie to przez najbliższe parę lat byłoby żelaznym punktem szkoleń młodych piłkarzy.

sebastian_mila_

Po meczach z Niemcami i Szkocją, Mila na pewno na dłużej zagości w kadrze.

 

Mendyk krytykuje elementarz

Bp. legnicki Marek Mendyk poddał miażdżącej krytyce „Elementarz”, który po raz pierwszy w tym roku trafił do rąk uczniów. Zdaniem Mendyka nie do przyjęcia jest infantylizm cechujący podręcznik, brak w nim wartości chrześcijańskich, a także ………. ojciec wykonujący prace domowe i pomagający dzieciom przy lekcjach co z daleka pachnie osławionym „genderyzmem”. Po krytyce dziennikarzy Mendyk stwierdził: „Chodziło o spowodowanie rzeczowej dyskusji, do której powinni dołączyć przede wszystkim rodzice. Chodziło także o to, byśmy uświadomili sobie, jakie zadania stoją przed nauczycielami religii i duszpasterzami”.

elementarz-2-408x310

Zapomniał biedaczek, że „Elementarz” to nie katechizm i nie książeczka do nabożeństwa.

 

Najdziwniejsze zawody świata

Chciałoby się zakrzyknąć: czego to ludzie nie wymyślą? Tak właśnie jest z niektórymi zawodami, o których się filozofom nie śniło.

W jednym z domów publicznych, zatrudniono Chilijczyka Jaime Rascone na stanowisku …… testera jakości. Jaime udziela pomocy w trakcie rekrutacji nowych pracownic. Ocenia je pod kątem urody. Poddaje testom psychologicznym i odbywa z nimi rozmowę kwalifikacyjną, a na końcu przeprowadza egzamin z umiejętności praktycznych.

0

Nie tyle headhunter co ……….

 

Sieć sklepów Mark & Spencer zatrudnia Simona Allisona na stanowisku testera karmy dla zwierząt. Allison sprawdza kolor, zapach i smak karmy. Co ciekawe, zdaniem testera zapach i smak warzyw musi być wyczuwalny nie dla zwierzęcia, ale dla właściciela pupila – w końcu to on jest klientem, a nie kot czy pies.

marks spencer 2

Ciekawe czy zdanie Allisona na temat Pedigree Pal pokrywa się ze zdaniem mojego Azora?

 

PG