Z kraju i ze świata

0
25

Ikona-Z-kraju-i-ze-świata-mała

„Ch……. oferty pracy”

Wbrew pozorom to wcale nie nasz wymysł, a nazwa istniejącego na Facebooku profilu, na którym internauci prezentują wszelkie absurdy, śmiesznostki i szachrajstwa, jakie pojawiają się w internetowych ofertach pracy. Oto kilka z nich:

W Gdyni poszukują … intymnego fryzjera. Ogłoszenie nie precyzuje co delikwent miałby robić. Nie wiadomo też, jakie musi spełniać wymagania. Proponowane wynagrodzenie też wygląda podejrzanie. 1 – 3 zł brutto. Od włosa?

Firma poszukuje pracownika do wywozu szamba proponując ośmiogodzinny dzień pracy i pięć dni pracy w tygodniu. Wymagana sprawność fizyczna. Wynagrodzenie? No cóż… 3,5 zł za godzinę.

Firma handlowa poszukuje sekretarki. Ma być dyskretna i mieć szczupłą sylwetkę. Wymagany strój to spódniczka. Uwaga! Bez bielizny. W zamian, miesięczne wynagrodzenie 4 tysiące zł i elastyczny czas pracy.

Jeden z pośredniaków poszukuje do szkoły woźnej. Nowa pracownica na tym odpowiedzialnym stanowisku, musi mieć nie więcej niż 25 lat i … wyższe wykształcenie pedagogiczne. Nie wypada zapewne, by uczniowie w szatni spotykali niewykwalifikowanych pracowników oświaty.

Jeszcze jedno ... ogłoszenie
Jeszcze jedno … ogłoszenie

 

Czeka nas zmiana czasu

Jak zwykle, w ostatnią niedzielę października, zmieniamy czas na zimowy. Oznacza to, że o godzinie 3:00 wskazówki zegarów trzeba cofnąć na 2:00 i można spać o godzinę dłużej. Jeśli ktoś nie jest w drodze albo nie ogląda telewizji, może to zrobić rano. Do czasu letniego wrócimy 29 marca 2015 r. Wtedy tę jesienną godzinę trzeba będzie oddać i spać będziemy krócej.

Zmianę czasu nakazuje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów i dyrektywa UE ze stycznia 2001 r. W Europie czas zmienia zdecydowana większość krajów, także Rosja, która wiele lat żyła bez tego zabiegu. Nie czyni tego tylko Islandia.

2014_Wintertijd

     Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. W rzeczywistości jednak, oszczędności z tego tytułu są prawie żadne. Rano wprawdzie wcześniej światło możemy wyłączyć, ale wieczorem znowu wcześniej je włączamy. Niechętnie za to do zmiany czasu ustosunkowują się nasze organizmy, o czym od wielu lat mówią lekarze. Widocznie iluzoryczna oszczędność energii jest ważniejsza dla rządzących niż zdrowie obywateli.

 

Tajne pogrzeby w Rosji

Rosjanie w dalszym ciągu zaprzeczają, że ich żołnierze biorą udział w walkach na Ukrainie. Starają się też ukryć rosnącą liczbę poległych i konieczne przecież pogrzeby. Był nawet okres, gdy na Ukrainie, wokół terenów, na których prowadzono walki, krążyły rosyjskie ciężarówki, na których zamontowano przewoźne krematoria.

crematoriu-mobil

     O tym, że w Donbasie giną rosyjscy wojskowi, poinformowała społeczeństwo przewodnicząca Komitetu Matek Żołnierzy w Kraju Stawropolskim Ludmiła Bogatienkowa.

Kreml postanowił zamknąć jej usta. Pomieszczenia, w których urzęduje Komitet przetrząśnięto, prawdopodobnie w poszukiwaniu dokumentów dotyczących 400 rosyjskich wojskowych zabitych i rannych na wschodzie Ukrainy. Sama Bogatienkowa (73 lata) została aresztowana i oskarżona o rzekome wyłudzenie od kogoś 500 tys. rubli (12,3 tys. dolarów).

Bogatienkowa stworzyła wcześniej listę, na której figurowali zabici żołnierze z trzech jednostek stacjonujących na Północnym Kaukazie: 19. samodzielnej brygady zmotoryzowanej z Władykaukazu (Osetia Północna), 17. gwardyjskiej brygady zmotoryzowanej z Szali (Czeczenia) i 8. samodzielnej gwardyjskiej brygady zmotoryzowanej z Szatoj (Czeczenia). Lista ta została przekazana wcześniej do Komitetu Śledczego FR z prośbą o wszczęcie dochodzenia w tej sprawie. Wniosek pozostał bez odpowiedzi.

 

Schowali autobus

Pracownicy krakowskiego PKS od dawna nie dostają wypłat. Niektórzy od grudnia, inni od stycznia. Dyrekcja za to sprzedaje kolejne autobusy. Ubyło ich już podobno 12. Z tego, co wziął za nie zakład, pracownicy nie zobaczyli nawet złotówki.

100_0258

     Gdy ostatnio pojawiła się informacja, że kolejny autobus ma zostać sprzedany, postanowili go ukryć i zagrozili, że jak nie dostaną wypłat, to go nie oddadzą.

 

PG