Kreatywni nauczyciele, zgłoście się do konkursu

0
39

Samorząd Województwa Mazowieckiego chce docenić kreatywnych i twórczych nauczycieli. Pedagogów, dla których praca z dziećmi to przede wszystkim wielka pasja, organizatorzy zapraszają do udziału w II edycji konkursu ,,Edukreator na Mazowszu’’. Nabór zgłoszeń potrwa do 21 września.

Kreatywność i pomysłowość w prowadzeniu lekcji, udział uczniów w konkursach i olimpiadach, a przede wszystkim rozwijanie aktywności uczniowskiej i zaangażowania w działalność kulturalną – to niektóre z kryteriów oceny placówek biorących udział w konkursie. Jego celem jest nie tylko nagradzanie, ale także wzmacnianie i upowszechnianie kultury oraz promocja nowych, oryginalnych i twórczych pomysłów na edukację kulturalną.

Konkurs przebiega w czterech kategoriach: kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej, kreatywny nauczyciel szkoły ponadpodstawowej, kreatywna szkoła podstawowa oraz kreatywna szkoła ponadpodstawowa.

W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz szkoły zachęcające uczniów do twórczego rozwoju oraz upowszechniania kultury. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia zawierającej przedstawione dokonania szkoły bądź nauczyciela za ubiegły rok.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe w kategorii kreatywna szkoła – 10 tys. zł brutto, a dla najlepszych nauczycieli przewidziano po 5 tys. zł brutto.

Nabór wniosków trwa do 21 września. Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa. (opr. sos)