Kronika policyjna 1 – 6 grudnia 2015

0
34

ikona policja

Kronika policyjna

 

1 grudnia

W miejscowości Granice nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie marki Chrysler skąd dokonał kradzieży min. koła zapasowego oraz  skrzynki z narzędziami. Postępowanie prowadzi PP Teresin.

 

2 grudnia

W Sochaczewie na ul Warszawskiej doszło do zdarzenia drogowego w którym kierujący pojazdem marki Fiat w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości doprowadził do najechania na pojazd poprzedzający marki Skoda, po czym siłą rozpędu w/w pojazd najechał na unieruchomiony pojazd marki Opel. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

 

3 grudnia 

Nieznany sprawca z wolnostojącego garażu dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz innych przedmiotów na szkodę mieszkańca Warszawy. Do zdarzenia doszło w Sochaczewie, prowadzone jest w tej sprawie postępowanie.

 

Na ul. Traugutta grupa osób na przystanku autobusowym spożywała alkohol. Sprawców ukarano mandatami.

 

4 grudnia

Na ul. Lotników nieznani sprawcy uszkodzili skrzynkę energetyczną. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew.

 

5 grudnia

Na ul. Warszawskiej zatrzymano do kontroli pojazd marki Fiat. Jego kierowca nie miał prawa jazdy. Pojazd usunięto na parking policyjny.

 

6 grudnia

Na ul. Traugutta mężczyzna na przystanku autobusowym spożywał alkohol. Został ukarany mandatem karnym.

 

W ostatnim czasie na terenie powiatu sochaczewskiego miało miejsce kilka zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie kończyły się tragicznie. Były to zarówno potrącenia pieszych, jak i tzw. stłuczki.

Miejmy na uwadze, że jest pora zimowa, przede wszystkim szybko zapadający zmierzch, ubrania pieszych –przede wszystkim w kolorze ciemnym i BRAK elementu odblaskowego powodują, że kierowca zauważa pieszego w ostatniej chwili.

Odpowiedzialność i rozwaga na drodze musi być po obu stronach!

Kierujący w momencie zbliżania się do przejścia ma obowiązek zwolnić, a pieszy musi się upewnić, że nic nie nadjeżdża i z lewej i z prawej strony jeśli chce przejść przez jezdnię. Kiedy przechodzimy przez ulicę podnieśmy rękę  do góry i zasygnalizujmy, że jesteśmy obecni na drodze! Nie wchodźmy na jezdnię z pośpiechem.

Kierujący muszą pamiętać, że pośpiech i brawura nie wróżą nic dobrego na drodze, a jazda na podwójnym gazie to zupełny brak wyobraźni. Niestety nadal na drogach naszego powiatu zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. Takim zachowaniom nie można pobłażać. Policjanci w dalszym ciągu prowadzić będą wzmożone kontrole trzeźwości po to by wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców.