Kronika policyjna

0
319

Kronika policyjna

11 – 17 grudnia 2017

11 grudnia

50–letni mieszkaniec województwa łódzkiego kierował pojazdem marki Opel Zafira znajdując się wstanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w Wójtówce.

Na Płockiej doszło do potracenia pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, że 73–letni mężczyzna wszedł na jezdnię w niedozwolonym miejscu i został potrącony przez samochód marki Opel Vectra. Pieszy, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie został przewieziony do szpitala w Sochaczewie. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

12 grudnia

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna śpi na klatce schodowej bloku przy ulicy Zawadzkiego. Ponieważ mężczyzna znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowia, a ponadto nie można było możliwości przekazania go pod opiekę najbliższej rodziny, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie przebywał do wytrzeźwienia.

Mieszkanka Sochaczewa poinformowała, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych kupiła telefon znanej marki wart blisko 2 tysiące złotych. Okazało się, że kobieta otrzymała podróbkę urządzenia.

13 grudnia

Ochrona sklepu zgłosiła ujęcie sprawcy kradzieży. Policjanci na miejscu ukarali mężczyznę mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w Al. 600–lecia.

Policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do domu przy ulicy Płockiem. Sprawcy ukradli armaturę łazienkową oraz narzędzia. Trwa ustalanie sprawców przestępstwa.

14 grudnia

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Do zatrzymania doszło na ul. Trojanowskiej.

31–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem marki Fiat Bravo znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 1 promila. Do kontroli drogowej doszło w Kozłowie Biskupim.

15 grudnia

Nieznany sprawca przebił cztery opony pojazdu marki Opel Corsa. Do zdarzenia doszło w Al. 600–lecia.

40–letnia mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że nieznany sprawca wyjął z kieszeni kurtki jej telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki.

16 grudnia

42–letni obywatel Ukrainy kierował pojazdem marki Fiat Punto znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili. Do kontroli drogowej doszło w Cyprianach.

41–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem marki Kia Sportage znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2,5 promila i uderzył w tył pojazdu marki Opel Astra, który następnie uderzył w Mitsubishi Carisma. Od wszystkich pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne. Sprawcy zdarzenia drogowego zatrzymano prawo jazdy. Do kolizji doszło na Warszawskiej.

17 grudnia

Nieznany sprawca uderzył swoim pojazdem w pojazd marki Skoda Fabia i uszkodził powłokę lakierniczą drzwi i zderzaka, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło na ul. Poprzecznej.

Na Warszawskiej doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 32–letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, na skrzyżowaniu ulic doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mazda 2, kierowanym przez 24-letniego sochaczewianina.  Dwóch pasażerów mazdy zostało przewiezionych do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.