Kronika policyjna

0
584

Kronika policyjna

22.12.2017 – 1.01.2018

 

22 grudnia
Mieszkaniec Sochaczewa zgłosił, że nieznany sprawca przywłaszczył jego telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gaj.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, ze pojazd marki Peugeot 206 parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych. Z uwagi na fakt, że we wnętrzu nie było widocznej karty parkingowej, pojazd został odholowany na parking depozytowy. Do zdarzenia doszło na ulicy Konstytucji 3 Maja.

23 grudnia
36–letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha kierował pojazdem marki Renault Espace nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Pojazd odholowano na parking depozytowy, a mężczyznę ukarano mandatem karnym. Do kontroli drogowej doszło w Mizerce.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach na ulicy Sienkiewicza. Osobom, które popełniły wykroczenie, wystawiono wezwanie do sochaczewskiej komendy.

24 grudnia
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Młodzieszynie ujawnili mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Do legitymowania 44–latka doszło w Żukowie.

Nieznana osoba kierująca pojazdem podczas nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania, zjechała na lewy pas i zmusiła kierującą pojazdem Volvo do nagłego zjechania na pobocze, gdzie uderzyła w słup energetyczny. Do zdarzenia doszło w Rozlazłowie.

25 grudnia
Mieszkaniec gminy Iłów znalazł w lesie niewybuch. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie i poinformowali o znalezisku patrol rozminowania, który zabezpieczył pocisk. Do zdarzenia doszło w Budach Iłowskich.

40–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował autem marki Daewoo Matiz pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Do kontroli drogowej doszło w Nowych Mostkach.

26 grudnia
62–letni mieszkaniec Wyszogrodu kierował pojazdem marki Opel Astra pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do 2021 roku. Kierowca wpadł podczas kontroli drogowej w Kamionie.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Seat Cordoba z powodu braku aktualnych bada technicznych. Do kontroli drogowej doszło w Młodzieszynie.

27 grudnia
27–letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego zgłosił, że za pośrednictwem internetu kupił telefon komórkowy, lecz do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Nieznany sprawca ukradł tablice rejestracyjne pojazdu marki Volkswagen Golf. Do kradzieży doszło w Teresinie.

28 grudnia

Policjanci Referatu Patrolowo–Interwencyjnego zatrzymali 22–letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego, który posiadał przy sobie środki odurzające. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.

24–letni mieszkaniec gminy Sochaczew kupił za pośrednictwem internetu telefon komórkowy, lecz nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

29 grudnia

49–letni mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną umundurowanych funkcjonariuszy, lecz szybko został obezwładniony. Okazało się, że mężczyzna mając blisko 3 promile, kierował pojazdem marki Renault Kangoo i uderzył w Hondę Civic. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności. Zatrzymanie agresywnego mężczyzny miało miejsce w Czerwonce Parcel.

Policjanci zostali powiadomieni, że ochrona sklepu ujęła sprawcę kradzieży. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Złodziej wpadł w jednym ze sklepów w al. 600–lecia.

30 grudnia
Policjanci dostali informację, że kierujący pojazdem Daewoo Tico może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wspomniany pojazd, kierowca był trzeźwy, lecz posiadał czynny zakaz sądowy. Pojazd odholowano na parking depozytowy. Do zdarzenia doszło w Szymanowie.

Do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejscu policjanci ukarali mandatem karnym obywatela Ukrainy. Wykroczenie zostało popełnione na ul. 15 Sierpnia.

31 grudnia
Mieszkanka Łowicza kierowała Fordem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Do kontroli drogowej doszło na ulicy Gawłowskiej.

Patrol RPI zatrzymał 50–letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, zgodnie z nakazem wydanym przez sąd. Zatrzymanie miało miejsce na Warszawskiej.

1 stycznia
Policjanci zauważyli na Placu Kościuszki awanturującą się kobietę. Podczas interwencji była agresywna, wulgarna i nie chciała podać swoich danych więc została doprowadzona do sochaczewskiej komendy. Ustalono, że jest to 23–letnia mieszkanka naszego powiatu. Kobieta trzeźwiała w policyjnym areszcie.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Mercedesa z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło w Kamionie Małym.