Kronika policyjna

0
307

Kronika policyjna

5 – 11.03.2018

 

5 marca
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault Clio. Okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych więc zatrzymano dowód rejestracyjny. Do zdarzenia doszło w Teresinie.

33–letnia mieszkanka Łodzi kierująca pojazdem marki Volkswagen Beetle przekroczyła dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Zatrzymano jej prawo jazdy. Do kontroli drogowej doszło w Karłowie.

6 marca
Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 56–letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna jechał jednośladem znajdując się pod wpływem alkoholu. Został ukarany mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w Karłowie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o grupie osób spożywających alkohol w al. 600-lecia. Sprawców ukarano mandatem karnym.

7 marca
Kierujący pojazdem marki Mercedes zatankował olej napędowy, a następnie odjechał ze stacji paliw nie uiszczając opłaty. Do kradzieży paliwa doszło na Żyrardowskiej.

Nietrzeźwy mężczyzna wysiadł z pociągu na stacji w Teresinie, ale jego pies został w pociągu. Mężczyzna zgłosił się po pomoc do sochaczewskich policjantów. Mundurowi nawiązali kontakt z PKP i ustalono, że pies będzie czekał na właściciela w SOK w Łowiczu.

8 marca
Mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem marki Skoda nie posiadając do tego uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło na Chopina.

53–letni mieszkaniec gminy Rybno kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem prawie 2 promili i mimo cofniętych uprawnień. Do ujawnienia zwolennika jazdy na „podwójnym gazie” doszło w Bronisławach.

9 marca
Kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do kolizji z BMW. Sprawcę ukarano mandatem karnym, zatrzymano również dowody rejestracyjne pojazdów z powodu uszkodzeń powstałych w wyniki stłuczki.

Policjanci zostali powiadomieni, że Volkswagen Polo zaparkował w miejscu wyznaczonym dla niepełnosprawnych. Podczas interwencji funkcjonariuszy okazało się, że w widocznym miejscu w pojeździe jest dokument uprawniający do parkowania w tym miejscu. Do zdarzenia doszło na ul. Pokoju.

10 marca
Mieszkaniec gminy Teresin kierujący pojazdem Volkswagen Polo nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wjechał do rowu, gdzie dachował. Kierowca został zabrany do szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi jego życiu. Zatrzymano dowód rejestracyjny z powodu uszkodzeń powstałych w wyniku kolizji. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym.

Mieszkaniec gminy Wiskitki kierował pojazdem marki Renault nie posiadając do tego uprawnień. Sprawcę ukarano mandatem karnym, a pojazd administracyjnie usunięto z drogi. Do kontroli drogowej doszło w Żelazowej Woli.

11 marca

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca gminy Sochaczew kierującego pojazdem marki BMW. Okazało się, że mężczyzna kierował autem mimo zatrzymanego na 3 miesiące prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Do zdarzenia doszło w Nowych Mostkach.

Nieznany sprawca ukradł radioodtwarzacz i inne przedmioty z otwartego samochodu marki Peugeot 307. Do zdarzenia doszło w Andrzejowie Duranowskim.