Kronika policyjna

0
436

Kronika policyjna

2 – 8 kwietnia 2018

2 kwietnia

Policjanci zatrzymali 63–letniego mieszkańca gminy Iłów poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Do zatrzymania mężczyzny doszło w miejscowości Krzyżyk Iłowski.

65-letni mieszkaniec gminy Błonie kierował pojazdem marki Microcar nie posiadając do tego uprawień. Pojazd został usunięty z drogi administracyjnie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Seroki Parcela.

3 kwietnia

Mieszkaniec Teresina zgłosił, że kupił za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych obuwie sportowe, lecz mimo wpłaty pieniędzy, nie otrzymał zamówionego towaru.

Nieznany sprawca włamał się do pojazdu marki Opel Vectra skąd ukradł fabryczne radio, akumulator i dowód rejestracyjny. Do zdarzenia doszło na ul. Sienkiewicza.

4 kwietnia

43–letni mieszkaniec gminy Brochów kierował rowerem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i mimo czynnego zakazu kierowania rowerami. Do kontroli drogowej doszło w Wólce Smolanej.

Mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że kupiła przez Internet aparat fotograficzny, lecz mimo wpłaty pieniędzy nie otrzymała zamówionego towaru.

5 kwietnia

Policjanci dostali zgłoszenie, że w al. 600–lecia leży mężczyzna. Na miejscu zastali nietrzeźwego mieszkańca Sochaczewa. Ponieważ miał uraz głowy, wezwano do niego karetkę pogotowia, a następnie doprowadzono do miejsca zamieszkania.

29–letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Opel Corsa doprowadził do kolizji z pojazdem marki Iveco, który następnie uderzył w Scanię. Policjanci musieli wprowadzić ruchu wahadłowy. Do zdarzenia doszło w Janowie.

6 kwietnia

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki BMW z powodu złego stanu technicznego. Do zatrzymania dokumentu doszło w Teresinie.

20–letnia mieszkanka gminy Nowa Sucha nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w słup. Nałożono na nią mandat karny. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.

7 kwietnia

Mieszkaniec Sochaczewa podczas prac ogrodowych znalazł pocisk pochodzący z czasów wojny. Na miejsce pojechał policyjny pirotechnik. Powiadomiony został również patrol rozminowania WP. Do czasu przybycia żołnierzy, miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci. Do zdarzenia doszło na ul. Wyzwolenia.

Mieszkaniec gminy Iłów kierował pojazdem Citroen C4 i doprowadził do zderzenia z Mercedesem. Sporządzono notatkę do wniosku o ukaranie. Do zdarzenia doszło na ul. Płockiej.

8 kwietnia

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców i ich znajomej, która również znajdowała się pod wpływem alkoholu. W trakcie interwencji, ponieważ nie było trzeźwej dorosłej osoby, która mogła zaopiekować się dziećmi, czworo małoletnich zostało umieszczonych w szpitalu i placówce opiekuńczo–wychowawczej w Giżycach. Do zdarzenia doszło w Żelazowej Woli.

Policjanci zostali poinformowani o zakłóceniu ciszy nocnej. Sprawca wykroczenia został pouczony. Do zdarzenia doszło na ul. Mickiewicza.