Kronika policyjna

0
320

Kronika policyjna

30.07. – 5.08.2018

 

30 lipca

W miejscowości Mokas policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę Sochaczewa, która kierowała pojazdem marki Renault mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Po godzinie 23.00, na stacji benzynowej, na ulicy Warszawskiej nieznany mężczyzna dokonał kradzieży trzech piw i uciekł ze stacji. Wezwany na miejsce patrol na terenie przyległym ujawnił sprawcę kradzieży. Piwa wróciły na miejsce a mężczyzna został ukarany mandatem.

2 sierpnia

35-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec Teresina, kierował samochodem marki Peugeot mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Skoda Fabia, którą kierował 61-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

3 sierpnia

Policjanci w supermarkecie w al. 600-lecia zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sochaczewa, który dokonał kradzieży sklepowej. Sprawcę ukarano mandatem karnym, a podczas kontroli osobistej ujawniono prawo jazdy, którym mężczyzna się posługiwał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu do grudnia 2019.

W miejscowości Okopy jeden z mieszkańców podczas wykonywania prac ziemnych ujawnił niewybuchy z czasów II wojny światowej. Na miejscu policjant potwierdził, iż są to pociski artyleryjskie o wysokości 80 cm. Niewybuchy zostały zabezpieczone a następnie zabrane przez jednostkę minersko-pirotechniczną.

4 sierpnia

Na stacji benzynowej w miejscowości Kożuszki Parcel Polak zatrzymał kierującego narodowości ukraińskiej z podejrzeniem, że jest nietrzeźwy. Przybyły na miejsce patrol policji zbadał Ukraińca na zawartość alkoholu i okazało się, że kierujący miał 2 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew i osadzono go w policyjnym areszcie.

5 sierpnia

W miejscowości Ćmiszew, 20-letni mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Honda nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego na łuku drogi wypadł z niej po czym dachował w przydrożnym rowie. Kierujący w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala w Warszawie.